Tavan Isı Yalıtımı Faydaları ve Fiyatları

Tarih: 14.10.2022 13:32
Tavan Isı Yalıtımı Faydaları ve Fiyatları
Kış mevsiminde soğuk havalardan, yazın ise sıcak havalardan korunmak için tavan ısı yalıtımı çok önemlidir. Yaz mevsiminde güneş ışınlarının oluşturduğu sıcaklık binanın içerisine girebilmektedir.

Kış mevsiminde soğuk havalardan, yazın ise sıcak havalardan korunmak için tavan ısı yalıtımı çok önemlidir. Yaz mevsiminde güneş ışınlarının oluşturduğu sıcaklık binanın içerisine girebilmektedir. Aynı şekilde kış mevsiminde de eğer binada tavan ısı yalıtımı yoksa, sıcak hava dışarıya çıkmaktadır. Ama binanızda ısı yalıtımı varsa içerideki sıcak havanın dışarıya çıkmasını engelleyebilmenin yanı sıra, hem enerji tasarrufunda bulunmuş olacaksınız hem de yaşam alanınızda konforunuzu arttırmış olursunuz.

Bulunulan ortamlarda ısı kayıplarının kaynağı en çok tavan yalıtımı olmaması durumundan kaynaklanmaktadır. Tavandan gelen rüzgar binalarda ısı yalıtımının yetersiz olduğunun da bir göstergesidir. Tavan ısı yalıtımı işleminin aslında bina inşa edilirken yapılması tercih edilebilir. Ama yapılmadığı durumlarda ya da yalıtımın yetersiz olduğu zamanlarda tavan ısı ve ses yalıtımı sonradan da yapılabilmektedir. Bu esnasında tavan ısı malzemeleri nelerdir, tavan ısı yalıtımı faydaları nelerdir, tavan ısı yalıtımı fiyatları nedir, tavan ısı yalıtımı nasıl yapılır gibi detaylar da önemlidir.

İçerisinde yaşadığımız binaların yalıtımı, sağlıklı bir yaşam sürmek için ve daha konforlu olabilmesi için yapılan bir cephe mantolama işlemidir aynı zamanda. Dış etkenlerin sebebiyet vereceği durumlardan korunmak ve minimuma indirmek için ısı ve ses yalıtımı işlemleri oldukça önemlidir. Uygun ısı yalıtım malzemeleri ile yapılan dış cephe ısı yalıtım ve ses yalıtım uygulamaları hem yaz hem kış mevsimlerinde enerji tasarrufu konusunda size oldukça fazla fayda sağlayacak. Binalarda tavanların, duvarların ısı ve ses yalıtımını yaparken hem binanızı ekonomik açıdan güçlendirmiş olacaksınız hem de sağlığınızı olumsuz bir şekilde etkileyecek durumlardan kurtulmuş olacaksınız.

Tavan yalıtımı yaptırmaya karar verdiyseniz eğer bu işlemin işin uzmanı tarafından ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ulubaş Yalıtım size bu konuda yardımcı olacaktır. Yılların tecrübesi ve deneyimli ekibiyle tavan ısı yalıtımı konusunda dilediğiniz desteği alabilirsiniz. Yapılacak olan işlemden, kaplama malzemesine kadar her adımda binanızı emin ellere bırakabilirsiniz.

Tavan Yalıtımı Neden Önemlidir?

Tavan yalıtımı için çeşitli yöntemler ve izolasyon malzemeleri mevcuttur. Birçok yöntemi bulunan tavan yalıtım işlemi yapılırken binanın sahip olduğu koşullar ve aynı zamanda havanın nereden estiği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Tavan yalıtımında ısı ve ses izolasyonu aynı anda sağlanabilir. Binalarda, genellikle alt ve üst kısımlarda başarılı sonuçlar alınmaktadır. Eğer müstakil ya da çatı katı olan bir eviniz varsa çatı katlarının her zaman diğer yerlere göre daha zor ısındığınızı biliyoruz. Bu gibi durumlarda tavanda ısı yalıtımı işlemi yapmak oldukça yerinde bir işlemdir. Poliüraten köpük ya da farklı malzemelerin kullanılmasıyla daha güçlü hale getirilen tavanlar, izolasyon konusunda başarılı sonuçlar vermektedir.

Tavan yalıtımı işlemi, yalnızca evinizin tavanlarında değil garajların tavanları, depoların tavanları ya da belli başlı bir ısıda olmasını istediğiniz alanlar varsa oralarda da kullanılabilmektedir. Genellikle daha soğuk iklimlerde ya da coğrafyalarda yaşayan kişiler tarafından tavan yalıtımı işlemi çokça tercih edilmektedir. İhtiyacınızı karşılayabilmek için profesyonel firmalarla çalışmanız bu durumda çok önemlidir.

Birçok binanın ortak sorunlarından olan tavanların ısıyı tutamaması, tavan ısı yalıtımı sayesinde de sorun olmaktan çıkıyor. Binada bulunan ısınma alt yapısının sağladığı sıcaklığı binanın içerisinde tutabilmek için yalıtımın çok iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bilindiği gibi ısınan hava yükselmekte ve yükselerek dışarıya kaçmasına uygun hale gelmektedir. Eğer havanın içeride kalması isteniyorsa, yalıtım konusu bu durumda çok önemlidir.

Genellikle eskiyen ya da bakımları yapılmayan binaların tavan ısı yalıtımı konusunda desteğe ihtiyaçları olabilmektedir. Ayrıca günümüzde ısınma maliyetlerinin de sürekli bir artış halinde olduğunu göz önüne alırsak enerji konusunda daha dikkatli adımlar atmamızda fayda var. Ayrıca yalnızca tavan ısı yalıtımına sahip olan değil, temelinin, çatısının da iyi izole edildiği binalar enerji tasarrufu anlamında oldukça verimlidir. Tabi bu işlemlerde kullanılacak olan malzemelerin kalitesi olması da ayrıca önemlidir.

İnşaat sektöründe gelişmeleri göz önüne alacak olursak, tavan yalıtımı konusunda oldukça başarılı adımlar atıldığını görebilmekteyiz. Tavan ısı yalıtımı sayesinde, binanın içerisine yapılan destek sayesinde diğer ısı yalıtım işlemleri de daha verimli olabilmektedir.

Tavan Isı Yalıtımı Faydaları

Tavan için yapılacak ısı yalıtımı uygulamasının birçok faydası bulunmaktadır. Tavan ısı yalıtımı faydaları şu şekilde sıralanabilir.

  • Kış aylarında ısınmak, yaz aylarında ise serinlemek tavan ısı yalıtımı ile mümkün olmaktadır.
  • Tavan ısı yalıtımı sayesinde yüksek gelen enerji faturalarınızın daha düşük gelmesini sağlayabilirsiniz.
  • Çevre dostu bir işlem olan tavan ısı yalıtımı, çevre kirliliğini de azaltmaktadır.
  • Tavan ısı yalıtımı ile soğutma ve ısınma giderlerinizde yüksek oranda bir tasarruf elde edebilirsiniz.
  • Tavan ısı yalıtımı işlemi yaptığınız binanın ömrü de daha uzun olmaktadır.
  • Daha konforlu bir ortamda yaşamanızı sağlayabilirsiniz.
  • Binalarınızda nem, küf, rutubet gibi istenmeyen durumlara karşı tavan ısı yalıtımı ile önlem alabilirsiniz.
  • Binanızda çevresel faktörlere bağlı dış etkenlerin oluşturabileceği olumsuz durumları da yine tavan ısı yalıtımıyla engelleyebilirsiniz.
  • Dış cephe giydirme ve tavan ısı yalıtımı işlemi, ilgili kısımda oluşabilecek bakım ve tamir maliyetlerinin de düşmesini sağlayacaktır.

Tavan Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir?

Tavan ısı yalıtımlarında genellikle en çok kullanılan yalıtım malzemesi cam yünüdür. Tavan yalıtımı işleminde, döşemeye serilmektedir. Uygulama yapılırken cam yününün suyla temas etmesi önlenmektedir. Aksi durumda ıslak klan camyünü ısı yalıtım görevini tam olarak yerine getiremeyecektir. Tavan ısı yalıtımında kullanılan cam yünleri düşük yoğunluklu olarak da kullanılabilir, yüksek yoğunluklu olarak da kullanılabilir. Eğer düşük yoğunluklu olarak kullanılıyorsa bunlar rulo şeklinde uygulanabilir, yüksek yoğunluklu olarak kullanılıyorsa da levha şeklinde kullanılmaktadır. Camyüzü malzeme kaliteli olup, yanmayan özelliğe sahiptir.

Camyününün haricinde tavan ısı yalıtımı için EPS levha da kullanılmaktadır. Kullanım amacına göre EPS levhalar, farklı boyutlarda levha ya da kalıp olarak kullanılabilmektedir. Isı yalıtımı için kullanışlı olan ürünler arasındadır.

Bir diğer tavan ısı yalıtımında kullanılan malzeme ise XPS levhadır. Tıpkı EPS levhada olduğu gibi kullanılacağı yere göre farklı şekillerde ve yüzeylerde levha olarak üretilebilmektedirler. Uzun süreli bir kullanım ömrü bulunmaktadır. XPS, kalitesi kanıtlanmış olan bir ısı yalıtım malzemesidir. Uygulandığı yerde soğuktan, sıcaktan ve nemden koruma özelliği bulunmaktadır. Dünya genelinde de tüm inşaatlarda kullanılan malzemelerin başında gelir.

Tavan ısı yalıtımı malzemeleri arasında da ayrıca askı pimleri de bulunmaktadır. Askı pimleri, izolasyon askı çivisi olarak da bilinmektedir. Isı yalıtımında kullanılacak olan izolasyon işlemlerinde, izolasyon malzemelerini farklı yüzeylere monte etmek için kullanılmaktadır. İzolasyon işlemi için gerekli olan ara eleman da diyebiliriz. Farklı ölçülerde üretilip, farklı ölçülerde bulunabilecek olan askı pimlerinin belli bir çalışma sıcaklığı da bulunmaktadır. Yapılacak olan işleme göre işin uzmanları tarafından gerekli olan askı pimleri kullanılabilir

Tavan Isı Yalıtımı Fiyatları

Sektörün gün geçtikçe gelişmesiyle tavan ısı yalıtımı fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Uygulamanın yapılacağı bölgenin ya da binanın durumuna göre farklı tavan ısı yalıtımı fiyatları söz konusu olabilmektedir. Malzemenin kalitesine ve nakliyat işlemlerine göre de farklılıklar görülebilmesi mümkün.

TSE standartları ile üretilen tavan ısı yalıtım ürünlerinin de fiyatları kendi içerisinde farklılık gösterdiği için yapılacak olan işlemin de fiyatları değişebilmektedir. Malzemelerle birlikte, profesyoneller tarafından sağlanacak olan işçilik hizmeti de tavan ısı yalıtımı fiyatlarında belirleyici rol oynamaktadır.

Tavan ısı yalıtımı işlemi yaptırmaya karar verdiyseniz ama size maliyetinin ne olacağını bilmiyorsanız tavan ısı yalıtımı fiyatları hakkında ekibimizle iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Tavan ısı yalıtımı konusunda, uygun fiyat seçenekleriyle hizmet almak istiyorsanız Ulubaş Yalıtım geleceğiniz en doğru adres. Dayanıklı ve uzun ömürlü ısı yalıtımı için en iyi fiyat garantisini bizden alabilirsiniz.

Farklı ödeme seçenekleriyle, kaliteli hizmet alabileceğiniz Ulubaş Yalıtım, size daha konforlu bir yaşam alanı oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Tavan ısı yalıtımına yapacağınız masraf, sizi faturalardan da tasarruf ettireceği için atacağınız ekonomik bir adım olacaktır.

Başta cebiniz olmak üzere, sonrasında da konforunuzu düşünüyorsanız en kısa zamanda tavan ısı yalıtım fiyatları hakkında bilgi alarak, yalıtım hizmeti alabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini temel alan ve size kolaylık sağlayan Ulubaş Yalıtım ile aradığınız en kaliteli hizmeti burada bulabilirsiniz.

Tavan Isı Yalıtımı Kime Yaptırılır?

Tavan ısı yalıtımı konusunda Ulubaş Yalıtım deneyimli ekibinden satış öncesi veya satış sonrası, ne zaman dilerseniz destek alabilirsiniz. Deneyimli ekibimiz sayesinde binanızın ihtiyacı olan tüm eksikleri ya da hatta fazlalıkları bile tespit ederek, özlediğiniz konfora ulaşabilirsiniz. Soğuk hava, sıcak hava, nem, küf, rutubet gibi birçok sorun da ortadan kalkmaktadır. Profesyonel ve deneyimli ekibimiz tavanlardaki en zor alanlara bile ulaşarak tavan ısı yalıtımı konusunda size fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Kısa sürede, yüksek verim alacağınız uygulamalarımız sayesinde kaliteli işçilikle tanışacak, yaşam alanlarınızı adeta baştan yaratacaksınız.

Tavan ısı yalıtımlarında ekonomik ve yüksek verim size garanti eden Ulubaş Yalıtım farkıyla tüm yaşam alanlarınızda ısı ses yalıtımı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hem yaz aylarını hem kış aylarını keyifle geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şey Ulubaş Yalıtım kalitesiyle sizinle buluşuyor. Uzman ekibimiz size hangi tavan ısı yalıtımı yöntemi kullanılması gerektiği hakkında da bilgi verecektir. Sektördeki gelişmelere hızlı bir şekilde ayak uydurmak ve en yeni yöntemlerle yaşam alanlarınızı daha yaşanabilir ve konforlu hale getirmek için tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya hazırız. Bizimle iletişime geçebilmek için sitemizdeki iletişim kısmından dilerseniz bize ulaşabilir ya da WhatApp destek hattımız sayesinde de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

66 yıllık sektör tecrübemizle hem Türkiye’nin hem de Dünyanın her yerine tavan ısı yalıtımı malzemesi gönderen Ulubaş Yalıtım, sektörün önde gelen isimlerinden biri olmuştur. Her zaman müşteri odaklı yaklaşımımız ile ısı yalıtımı konusunda ihtiyaçlara karşılık vermeye çalışmaktayız. Tavan ısı yalıtımına dair ihtiyacınız olan her şeyi sitemizde bulabilir, tavan ısı yalıtımında kullanılacak olan malzemeleri inceleyerek, seçiminizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Yükleniyor...