Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Megaboard Taşyünü Levha

Yükleniyor...

Taşyünü levhalar, konutlarda, ticari ve endüstriyel yapılarda, duvarların ve tavanların ısı yalıtımını sağlamak amacıyla kullanılan en popüler yalıtım malzemelerinden birisidir. İç ve dış duvarlar arasında yangına dayanıklı bir tabaka oluşturur. 

Megaboard taşyünü, ısı tutma, yangına dayanıklılık, nem direnci ve ses geçirmezlik özellikleri ile cam elyafından ayırt edilebilir. Ulubaş olarak Megaboard taşyünü modellerimizle müşterilerimize geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

5 cm’lik kalınlıktaki Megaboard taşyünü levhalarımız şu şekilde farklı yoğunluk değerlerine sahiptir:

  • 50 Yoğunluk Megaboard Taşyünü Levha
  • 70 Yoğunluk Megaboard Taşyünü Levha
  • 100 Yoğunluk Megaboard Taşyünü Levha 120
  • 120 Plus Yoğunluk Megaboard Taşyünü Levha
  • 150 Yoğunluk Megaboard Taşyünü Levha
  • 150 Plus Yoğunluk Megaboard Taşyünü Levha

Megaboard Taşyünü Levha Özellikleri

Standart taşyünü özelliklerini karşılayan Megaboard levhalar, TS EN 13162 standardına göre üretilen kaplamasız taşyünü levhadır. Ayrıca TS 13500 e uygun özel olarak imal edilen Megaboard taşyünü, bazı taşların (volkanik taş, kayalık, bazalt taşı, vb.) 1350 °C ila 1400 °C sıcaklık aralığında eritilir ve lif elde edilir. Elde edilen lif, elyaf haline getirilir ve farklı ölçüler için preslenir. Gelişmiş üretim prosesi uygulamalarıyla istenilen şekle dönüştürülür. İç ve Dış cephe yalıtım sistemlerinde ısı ve ses yalıtımında sıklıkla kullanılan ve ekonomik bir ürün olan Megaboard taşyünü kaplamasız taşyünü levha olup, farklı yoğunluklarla sınıflandırılan bir yalıtım malzemesidir. 

Megaboard Taşyünü Levhaların Avantajları

Hem camyünü hem de taşyünü levhalar, bir evi yazın serin ve kışın sıcak tutmada etkilidir, ancak bu malzemelerin özel termal verimliliği kıyaslandığında, taşyününün avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Camyünü yalıtım, 2,2 ila 2,7 R değeri (yalıtım değeri) sunabilirken; taşyünü levhalar, 3,0 ila 3,3 arasında bir R değerine sahiptir.

Camyünü yalıtımı, bozulmaya başladığından birkaç yıl içinde termal verimliliğini de kaybetme eğilimindedir. Taşyünü yalıtımı yapmak için kullanılan inşaat yöntemi ve malzemeler nedeniyle, bu yalıtımın ısıl performansı binanın ömrü boyunca sabit kalır.

Taşyününün ısıl direnci, evlerde ve insan hayatının söz konusu olduğu hemen her yerde kullanılması için önemli bir avantajdır. Çünkü evin içi ve dışı arasında, odalar arasında ve hatta katlar arasında yangına dayanıklı bir bariyer oluşturarak yangının yayılmasını yavaşlatır. Yaklaşık 1200 °C’ye kadar dayanıklıdır. 

Taşyünü'nün dayanıklılığı, malzemenin ısı tutma kalitesi ile sınırlı değildir. Etkileyici nem direnci, küf direnci, yangına dayanıklılık, taşyünü yalıtımının dayanıklılığına ve kabiliyetine de katkıda bulunur. 

Taşyünü yalıtımı, gürültüyü engellemeye yardımcı olurken, önemli bir ses yalıtım malzemesidir.  

Taşyünün levhanın yapısı ve bileşimi, onu banyo veya mutfak gibi yüksek düzeyde neme eğilimli odalar için ideal kılar. Taşyünü yalıtımının neme dayanıklı ve buhar geçirgen nitelikleri, herhangi bir sıvıyla teması halinde içine sıvıyı yüzeyinden uzaklaştırır. Gaz halindeki su buharı ise taşyünü levhanın içinden geçebilir ve yine de nem almamasını sağlar.

Yükleniyor...