Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Osb Levha

OSB yani Ordiented Strand Board’ın Türkçe karşılığı “yönlü iplik tahtası”dır. Bu malzeme esnek yapılı, dışarıdan gelebilecek darbelere ve rutubete karşı dayanıklı olduğundan dekoratif amaçlı duvar ve çatı kaplama da kullanılmaktadır.

OSB levha üretiminde ağaç kabuğu kullanmak yerine tomruk denilen kesilip budaklanmış silindir şeklindeki ağaç gövdesi kullanılmaktadır. Üretimde çam ve kavak gibi ağırlığı hafif ağaç tomrukları tercih edilmektedir.

Üretim aşamasında hazır hale getirilen tomruklar flaker adı verilen ahşap rendeleme makinesinde parçalar haline getirilmektedir. Sonrasında hazırlanan yongalar, tutkal ve tutkal benzeri kimyasallarla uygun sıcaklık ve basınç ortamında elektrostatik ve mekanik yöntemlerle yön verilerek hazır hale getirilmektedir.

Osb levhalara yön verilirken üst katman ile alt katmanın birbirine bakacak şekilde olması sağlanır bu da levha üzerinde uygulanacak herhangi bir işlem için kolaylık sağlamaktadır.

Üretimi oldukça maliyetsiz levhaların kullanım alanları da bir o kadar geniştir.

Ekonomik fiyatları ve dayanıklı malzemeleri sayesinde tüketiciler, Ulubaş Yalıtım Metal şirketini tercih etmektedir. OSB levha ihtiyacınızı kaliteli ürünleri ile Ulubaş Yapı sayesinde giderebilirsiniz.

OSB Levha Ne İşe Yaramaktadır?

OSB levha sıklıkla yapı ve mobilya sektörü ile inşaat endüstrisinde kullanılmaktadır.OSB levhalar dekorasyon amaçlı kullanımlara uygun ve kaliteli bir ahşap malzemedir.Genelde plakalar halinde üretilmektedir. Bu levha diğer alternatiflere kıyasla hem daha ekonomik hem de stoğu olan, nakliyesi kolay bir malzemedir.

OSB levha alternatif özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Bina inşaatlarında çevre emniyetini sağlama da, duvarlar arası bölmelerde , taban-tavan düzeltme ve yükseltmelerinde kullanılmaktadır.

Suya  ve rutubete karşı dayanıklılık sağladığı için Amerika’da da çatı ve duvar kaplamalarında rahatlıkla tercih edilmektedir.

İnşaat ve yapı sektörü dışında ise ambalaj kutu yapımı ve reklam panolarında kullanımı sağlanmaktadır. Kullanım alanı geniş olan bu levhanın tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise dekoratif amaçlı kullanımlarda boyanmasının oldukça kolay olmasıdır. Dayanıklı ve ekonomik OSB levhalara Ulubaş Yalıtım sayfasından ulaşabilirsiniz.

OSB Levha Standart Ölçüleri Nelerdir?

Ülkemizde genellikle tercih edilen levha ölçüleri genişlik bakımından 122 cm ve uzunluğu 244 cm olup, kalınlığı 11 mm, 15 mm, 18 mm, 22 mm ve 25 mm arası değişmektedir.  Ulubaş yalıtım kaliteli ve dayanıklı OSB levhalarıyla oldukça uygun fiyatlarla sizlere hizmet sunmaktadır.

OSB Levha Dayanıklılığı

OSB levha için ahşabın muadili olduğu söylenmektedir. Ahşabın kullanıldığı hemen hemen tüm alanlarda kullanılabilmektedir. Suya ve rutubetlenmeye, şiddetli çarpmalara ve ağırlığa karşı oldukça dayanıklıdır. İlk katmanı ile son katmanı birbirine bakacak şekilde düzenlendiği için de çivi çakmaya oldukça müsaittir.

Tomruktan elde edilen iri kesimli talaşların yapıştırılması ile oluşturulduğundan  pek sağlam gözükmese de sanılanın aksine dayanıklı bir yapıya sahip malzemedir. Sektörde öncü olan Ulubaş OSB levha denildiğinde akla gelen ilk firmadır.

OSB Levhalar Neden Tercih Edilmektedir?

OSB levha üzerinde kolayca işlem uygulanabilen bir malzemedir. Boya öncesi ekstra zımpara işlemi gerektirmemektedir. Çevreye herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Tamamen çevre dostu bir üründür. Mekanik ve doğal olarak sağlam özelliklere sahiptir.

Diğer tüm ahşap malzemeler gibi OSB levhalarda ahşap kesme makinası ve yöntemleri ile kolayca kesilebilmektedir. Üzerine çivi çakılabilmekte,vida ile birleştirme işlemleri gibi işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir. OSB levha için hazırlanmış özel boyalar ile oldukça rahat bir şekilde boyama işlemi yapılabilmektedir. Sizlerde OSB levhaları kullanmak istiyorsanız Ulubaş Yalıtımın sayfasını ziyaret edip uygun fiyata kaliteli ürünler temin edebilirsiniz.

Yükleniyor...