Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Sıva Fileleri

Yükleniyor...

Cam elyaf file, sıva filesi, mantolama filesi ve alçı sıva filesi gibi farklı ifadelerle adlandırılan fiberglas ağ, sıva sırasında yüzeylerin güçlendirilmesi, döşeme uygulamaları, su yalıtımı, çatlak sıvaların restorasyonu, vb. işlemler sırasında sıvanın çatlamasını ve yıpranmasını önlemek için kullanılır. 

Yanmayan bir ağ yağısına sahip sıva filesi, düşük ağırlıkla ve yüksek mukavemet değerleriyle karakterize edilmiş ekonomik bir malzemedir. Bu özellikleri, sıvalı cephelerin oluşumunda başarılı bir şekilde kullanılmasının yanı sıra iç duvarlar ve tavan yüzeylerinde kullanılmasına olanak tanır. Birçok farklı kullanım amacına sahiptir. En iyi sıva filesi üreticilerinin modellerini bünyesinde barındıran Ulubaş, sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak bol alternatifli ürünlerle müşterilerine hizmet vermektedir.

Sıva Filesi Nedir?

Sıva filesi, duvar sıvası ve onarımı amacıyla kullanılan, alçı levhaların birleştirilmesine, alçıpan çatlaklarının onarılmasına, bir araya getirilmesine ve bunların daha hızlı birleştirilmesine yarayan bir inşaat malzemesidir. Sıva altı filesi olarak da adlandırılan bu ürünler, herhangi bir yapıştırma veya zımbalama gerektirmez. Kolayca yırtılmaz, küçülmez ve esnemez. Fiberglass ağ olarak da isimlendirilebilir.

Sıva Filesi Özellikleri

Zamanla pas ve leke tutmayan bir bileşime sahip olan sıva fileleri, yangına dayanıklı, korozyon direnci ve ısı direnci yüksek, iyi havalandırma özelliği olan, yüksek mukavemetli ve kararlı bir yapıya sahip olan ekonomik bir çözümdür. 

Sıva filesinin kullanımında mekanik bir sabitleme işlemine gerek yoktur. Çimento esaslı karışımının iki tabakası arasına serilir. Filenin iki bitişik katmanı arasında minimum 10 cm’lik bir örtüşme zorunludur. Kabarcık oluşumunu engellemek için uygulama sırasında özen gösterilmelidir. File kumaş, taze sıvada yukarıdan aşağıya doğru hafifçe bastırılarak uygulanır. 

Profesyonel olarak inşaat uğraşan hemen herkesin kullandığı alçı sıva filesi, mantolama filesi olarak da kullanılır. Sıva sırasında yüzeyi güçlendirmek için ayrılmaz bir unsurdur. Alçılama işleminde file kullanılmazsa, çatlayabilir ve kısa sürede daha kötü deforme olur. Sıvanın kendisi atmosferik basınç, sıcaklık ve nemdeki ani değişikliklere maruz kalır. Bu nedenle inşaat uygulamalarında hem dekoratif bir görüntü hem de sağlıklı bir katman oluşumu sağlaması için kullanılır.  

Sıcak tutma teknolojileri de dahil olmak üzere iç ve dış sıva işleri için en etkili takviye elemanlarından birisi olan sıva filesi, sıva tabakasında oluşabilecek gerilimleri etkin bir şekilde algılar ve çatlaklara karşı uzun süreli koruma sağlar. 

Ayrıca sıva filesi, kimyasal maddelerden etkilenmez ve bu da mantar, bakteri, böcek oluşumuna engel olur. Metal içermeyen bileşime sahiptir. Kullanıcı dostu kolay uygulama, korozyona ve paslanmaya karşı yüksek direnç, yüksek çekme mukavemeti ve uygun maliyeti ile öne çıkan bir üründür. 

Sıva Filesi Modelleri

Ulubaş üzerinden temin edebileceğiniz sıva fileleri, 56 gr/m²’den 160 gr/m²’ye kadar değişen farklı ürünlerden oluşmaktadır. Farklı sıva filesi üreticilerinin ısı yalıtımı veya farklı amaçlar için kullanılan modellerini web sitemizden görüntüleyebilirsiniz. 

Sıva filesi modellerinde belirtilen özellikler top ağırlığı, en-boy ebatları ve göz aralığı olarak listelenmektedir. Yüksek dayanımı sayesinde alçı uygulamalarında kullanılan sıva filesi 160 gr, sıva filesi 90 gr, sıva filesi 75 gr, sıva filesi 56 gr olan modellerine göz atabilirsiniz. Ürün açıklamalarında modellere ait kullanım alanları ve teknik özellikleri ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Ürünlerin kullanımı ve teslimi gibi konularda detaylı bilgi almak için “İletişim” sayfası üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Normtex ve Superx markaları, firmamızın patentli markalarıdır. Süper bir donatı elemanı olarak kullanılabilen sıva fileleri, iş cephe ısı yalıtım uygulamalarında ve iç-dış cephe onarım uygulamalarında güvenle kullanılabilir. Farklı renkler içeren sıva fileleri de bulunmaktadır. Derz bandı olarak da bilinen ürünlere sayfamızdan ulaşabilir, bizimle iletişime geçerek hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Sıva Filesi Fiyatları

Sıva filesi fiyatları, ürünlerin teknik özelliklerine göre değişmektedir. Top ağırlığı, ölçüleri ve göz aralığı gibi parametrelere göre değişmektedir. Yüksek gerilme gücüne ve deformasyona karşı dayanıklı özelliğiyle dikkat çeken sıva filesi birim fiyatlarını müşteri temsilcimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 

Diğer inşaat ürünlerinde olduğu gibi sıva filelerinde teslimatlarımız 1-7 iş gününde tamamlanmaktadır. Satışlarımız Bakırköy ve Zeytinburnu depolarımızdan teslim edilmektedir. Nakliye ücreti, alıcılara aittir. İstanbul dışındaki şehirlere nakliye hizmetimiz ve kargo hizmetimiz bulunmamaktadır. Nakliye ücreti, depolarımızdan ürünlerin teslim edileceği adrese olan uzaklığa göre değişkenlik göstermektedir. 30 km’den daha uzak mesafelere teslimat için ne kadar nakliye bedeli ödeneceğini bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Sıva Filesi Ne Zaman Kullanılır?

Bazıları yalnızca iç dekorasyon uygulamalarında (düşük yoğunluklu) kullanılırken, bazıları cephe yapımında ve özel koruma gerektiren birinci ve bodrum katların cephelerinde (yüksek yoğunluklu) kullanılabilir.

İnşaat sektöründe ise filenin görevi, duvar ve sıva yapısının sağlamlığını temin etmek için kullanılır. Özellikle cephe yapımında ve yalıtımda kullanılır. Yalıtımlı duvar ve sıva tek bir katı sisteme tabi olmalıdır. Sıva filesi bu yapının çerçevesi olarak nitelendirilebilir. Eğer file uygulaması yapmazsanız, alçı katmanı yerçekimi etkisi altında çatlar ve çöker. 

İç dekorasyonda, duvarlar çok düzensiz olduğunda, sıvanın çok farklı kalınlıklarda katmanlar halinde döşenmesi gerektiğinde sıva fileleri kullanılır. 3 cm’ye kadar olan düzensizlikler için sıva filesi kullanımı mecburidir. Çünkü bu kalınlıktaki bir sıva tabakası çatlar. İç dekorasyonda alçı kaplama sağlanmışsa da kullanılır. Sıva filesi alanların güçlendirilmesini sağlar.

Sıvanın kalitesi duvarın çöküp çökmeyeceğini belirlediğinden, Ulubaş’ın üstün kaliteli geniş ürün yelpazesinden güvenle faydalanabilirsiniz. Kalite standartlarını karşılayan üreticilerin ürünlerini müşterileriyle buluşturan firmamız, duvarlarınızın güvenliği için en iyi markalarla çalışmaktadır.

Yükleniyor...