Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Eps Levha

Yükleniyor...

Binayı ve içindeki yapıyı koruyan, uzun yıllar dış koşullara maruz kalan malzemelerin aşınmasını ve zarar görmesini engelleyen işleme yalıtım denir. İzolasyon adı da verilen yalıtım işlemi, tüm yapıların içinin ve dışının koruyucu malzemelerle kaplanarak, dış etkenlere karşı korumasını sağlar. Isı, ses, su yalıtımı gibi türleri bulunan bu işlemin her biri farklı teknikle yapılmaktadır. Uygun malzeme ve yöntemlerle yapılan izolasyon, binaların ömrünü uzatır ve dayanıklılığını arttırır. 

Yalıtım türlerinden olan ısı yalıtımı, soğuk veya sıcak havanın içerde kalmasını sağlayarak istenilen dereceye ulaşılmasını sağlar. Yazın soğuk, kışın sıcak havayı içerde tutan ısı izolasyonu, optimum hava sıcaklığını sağlarken binanın ömrünü uzatır. Hava değişiklerinden ötürü zarar gören malzemeleri koruyan ısı yalıtımı, yakıt ve enerji tasarrufunda önemli rol oynar. Havanın dışarı kaçmasını engelleyen bu işlem sayesinde elektrik ve fosil yakıt kullanımı azalarak çevreye karşı koruma sağlar. Konforlu mekanlar yaratılırken çevreyi koruyan bu işlem, artık çoğu yapıda karşımıza çıkmaktadır. 

Isı izolasyonu özel olarak üretilen köpüklerle yapılmaktadır. Binanın yapılmasının ardından sabitlenen köpükler, soğuk veya sıcak havanın içeride kalmasını sağlayarak binadaki bireylerin konforunu sağlarken malzemeleri uzun ömürlü kılar. EPS levha denilen bu malzemeler, esnek ve dayanıklı köpük yapısıyla ısı izolasyonunun önemli malzemelerinden biridir. Polistren taneciklerin şişirilip birbirine yapıştırılmasıyla üretilen EPS ısı yalıtım levhası, termoplastik özelliğe sahiptir. Kapalı gözenekli olan bu malzemenin %98’i hareketsiz kuru havadan oluşur. EPS ismi, genleştirilmiş polistren kelimesinin kısaltılmış halinden meydana gelir.

EPS Isı Yalıtım Köpükleri Nedir?

EPS ısı yalıtım levhaları, diğer izolasyon malzemelerine göre daha ekonomiktir. Bu sebeple ülkemizde çokça tercih edilir. Beyaz veya gri renklere sahip bu izolasyon malzemesi, performansıyla da kullanıcıları memnun eder. Köpüklerin yoğunluk ve incelik oranları birbirinden farklıdır. EPS köpüklerin kullanıma bağlı olarak incelmesi mümkün değildir ancak kullanım tercihi değişikliği için farklı incelik ve yoğunluk seçilebilir. Sitemizde yer alan 12, 14, 16 yoğunluğa sahip, birbirinden farklı incelikleri bulunan köpüklerle iyi ısı yalıtımı işleminin keyfini çıkarabilirsiniz. Talebe uygun olarak belirli sayı ve ölçüde ulaştırılan köpükler, binanızın enerji tasarrufu yapmasını en iyi şekilde sağlayacaktır.

Isı yalıtımı, birçok teknik ve yalıtım malzemeleriyle yapılmaktadır. Her yöntemin uygulama alanı farklı olsa da en iyi çözüm sunan teknik, bina dış cephelerinde uygulanan köpük uygulamasıdır. Binada kullanılan malzemeye göre, farklı teknik özelliklerde bulunan EPS köpükler en uygun şekilde seçilerek, binaya tamamen kaplanmaktadır. Bu yöntem, içten veya dıştan herhangi bir ısı sızıntısının yaşanmaması için en güvenilir uygulamadır. Bu yalıtım malzemesi sadece yeni yapılan binalarda uygulanmaz. Mevcut bir yapı varsa ve ısı yalıtım levhalarına ihtiyaç duyuluyorsa, bina dışından kurulan bir iskele ile mantolama işlemi yapılabilir. 

Farklı özelliklere sahip, birbirinden uygun fiyatlı yalıtım ürünlerimize firmamızın internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Yüksek performansa sahip, hem binayı hem çevreyi hem de sizin cebinizi koruyan bu ürünler, kaliteli özellikleriyle sayfamızda yer alıyor.

EPS Köpüklerin Özellikleri Nelerdir?

Bu yalıtım malzemesi, esnekliği, dayanıklılığı ve kolay uygulama yöntemine sahip olduğu için çoğu mantolama işleri için tercih edilmektedir. Beyaz ve gri renkleri bulunan bu köpüklerin, gri olanları yüksek ısı yalıtım performansına sahiptir. İçlerindeki %98 hava oranı, ısı yalıtımında yüksek verim almanızı sağlar. EPS levhalar ısı yalıtımında maksimumu performansı almanızı sağlasa da su yalıtımında işlev görmemektedir. Bu köpüklerin su geçirme özelliği yoktur, bu nedenle su yalıtımı için farklı malzeme ve yöntem seçmeniz gereklidir.

EPS köpükler ısı yalıtım performansını m3 başına düşen milyarlarca kapalı gözeneğe borçludur. İçindeki yüksek oranda bulunan hava ve yapısındaki gözenekler, hafif ve esnek olmasına rağmen güçlü izolasyon yapmasını sağlar. Zamana ve kullanıma bağlı olarak zayıflaması söz konusu olmadığından, ısıyı koruma değeri değişmez ve ömür boyu koruma sağlar. 

 • EPS ısı yalıtım levhaları ısı yalıtım performansı en yüksek olan yalıtım malzemesidir. Yapısı sebebiyle ısı iletkenliği en düşük olan bu köpükler, enerji kaybını önler.
 • B1 yanmaz sınıfında olduğundan, yangın tehlikesine sebep olmaz. 
 • Esnek ve hafif yapısı, EPS köpüklerin dayanıklı olmasını sağlamıştır. Kırılmaz ve dirençlidir. 
 • Fiyat performans açısından maksimum verimi sağlayan EPS köpük, sağladığı faydanın yanında verdiği düşük maliyetle oldukça ekonomiktir. 
 • Su geçirgenliği olmadığından, suyu ve nemi çok az alır. Böylelikle küf ve rutubet oluşumu yaşanmaz, sağlıklı bir ortamın hazırlanmasına yardımcı olur. 
 • Dayanıklı yapısı sayesinde çevresel koşullardan etkilenmez ve aşınarak zarar görmez.
 • EPS levhaların yoğunluğu ne kadar artarsa ısı iletkenliği o kadar düşer. Bu nedenle çok soğuk veya çok sıcak yerlerde ısı izolasyonu yapılacaksa yoğunluğu yüksek malzemeler tercih edilmelidir.
 • Yoğunluk arttıkça sadece ısıyı koruma özelliği değil, basınca karşı mukavemeti de artar. Yüksek yoğunluğa sahip EPS köpükler, basınç ve hava değişimi koşullarında zarar görmeden ısı yalıtımı sağlar.
 • Yine yoğunluk arttıkça buhar geçirgenliği azalmaktadır. 
 • EPS levhaların üretimi ve kullanımı çevre dostudur. Üretiminde kullanılan pentan gazı, ozon tabakasına zarar vermeyip sera etkisi yaratmadığından, çevre dostu bir şekilde üretilmektedir. 
 • Mikroorganizmaların yerleşme alanı olmadığından; çürüme, küflenme ve bozulma durumları ortaya çıkmaz. 

EPS Levha Fiyatları Ekonomik Midir?

Sağladığı yüksek faydanın yanı sıra oldukça ekonomik bir maliyete sahip olan EPS yalıtım malzemeleri, düşük bütçeyle yüksek verim sağlar. İzolasyon köpüklerinin fiyatı kalınlığa ve yoğunluğa bağlı olarak değişmektedir. Bina yapısına ve istenen koruma oranına göre, EPS levhaların tercih edilmesi gerekir. Ulubaş olarak müşterilerimize kaliteli EPS levhaları sunarken ekonomik çözümler getirmekteyiz. İhtiyaç olan ölçü ve miktara göre, kalınlığa ve yoğunluğa göre değişen ekonomik fiyatlarımızla, siz de binanıza izolasyon yapabilirsiniz.

Yükleniyor...