Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Onduline Membran

Yükleniyor...

Onduline membranlar; çatılarda, otoparklarda, karayolu köprülerinde ve hemen her türlü inşaat sahasında özel mühendislik uygulamalarında kullanılan, yapıların su yalıtımını temin eden, modifiye bitüm esaslı membran türüdür. Onduline membran uygulaması, içerdiği yüksek teknolojisi sayesinde yüksek UV dayanımı ve mekanik dayanım sağlar. Yüksek sıcaklıklarda bile etkin bir performans sunar. Kaynak sistemi yalıtımın sürekliliği noktasında idealdir. Su geçirimsizliği ek yerlerinde de sağlanır. Çeşitli polimerlerle modifiye edilen ondüline membran modellerine sayfamızdan ulaşabilir, gereksinimlerinizi karşılayacak membranlara Ulubaş farkıyla sahip olabilirsiniz.

Onduline Membran Kullanım Alanları

Onduline membranların çok çeşitli modelleri bulunmaktadır. Yapısı ve imalat yöntemine göre farklı alanlarda kullanılabilir. Hemen her türlü iklim koşulunda kullanılabilir. Dünya üzerinde 130’dan fazla ülkede ondüline membranları kullanılmaktadır.

Konutlarda, endüstriyel tesislerde, spor tesislerinde, havaalanlarında, sanayi kuruluşlarında, vb. çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bituline membranlarını kullanıcılarıyla buluşturan Ulubaş ayrıcalığı ile Onduline EP 30 A doğal alüminyum, Onduline PP 40 M (gri, yeşil, kırmızı), Onduline PP 400, Onduline PP 300, Onduline EG 30 A Terracota, Onduline Bitusmart HP 300 ve Onduline EP 30 A Terracota ürünlerine ulaşabilirsiniz. Ürün sayfalarında, ürünlerin özelliklerine, kullanım alanlarına ve avantajlarına erişebilirsiniz. Onduline membranlar ile ilgili sorularınızı, iletişim sayfası üzerinden veya iletişim numaralarından müşteri temsilcilerimize sorabilirsiniz.

Onduline Membran Avantajları

  • Etkin Su Yalıtımı
  • Yüksek Teknoloji
  • Geniş Ürün ve Renk Yelpazesi
  • 10 yıl su geçirimsizlik garantisi
  • Mekanik Dayanım

Su yalıtımın temel bir ürünü olan Onduline membranlar, cam tülü veya polyester malzemeleriyle üretilen, çeşitli polimer türleriyle harmanlanan, yüksek kaliteli bitümden elde edilen, farklı kalınlık ölçülerinde ve istendiğinde yüzeyine farklı kaplamalar uygulanılabilen bir membrandır. Her tip özel kullanım için uygun bir yalıtım ürünüdür. 

Bitümlü membranların üstün teknolojili makinelerle üretiliyor olması, bileşiminin homojen olmasını ve istenen performansın sunulmasını da beraberinde getirir. Bu da yalıtımın eşit olarak sağlandığını ve yerine yapılan karışım türlerine göre daha iyi çalışacağının bir göstergesidir.

Onduline Membran Fiyatları

Kalınlık, en ve boy gibi ölçüleri belirtilen ondüline membranlar, farklı türde özelliklerle donatılmıştır. Yalıtım ve dayanım özellikleri, modelden modele farklılık göstermektedir. Bu da fiyatların sabit olmamasını beraberinde getirmektedir. Onduline membran fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilir, net bir bilgi alabilirsiniz.

Onduline membranlarındaki ürün çeşitliliği, hemen her kullanım için uygun bir ürün olduğu anlamına gelir. Dayanıklı, yüksek standartlı, kaliteli, yüksek mekanik dayanımlı ve etkin su yalıtımı sağlayan Bituline membranlarına Ulubaş’tan ulaşabilir, İstanbul içi tüm noktalara sipariş verebilirsiniz. 

Onduline Membranların Kurulumu

Eritme kaynağı kullanılarak kolaylıkla birleştirilebilen ve yüzeylere bu sayede rahatça monte edilebilen Onduline membranlar, yalıtımın sürekliliği konusunda kullanıcıları güvende hissettirir. Ustalar açısından da büyük bir kolaylık sunar. Farklı türde polimer malzemelerle modifiye edilerek daha iyi kalınlık, gerektiğinde farklı kaplama türleri kazanımı için uygulama çeşitliliği sunar. 

1 metre en, 10 metre boy ölçüleriyle ve farklı kalınlık ölçüleriyle standart bir rulo şeklinde kullanıcılara sunulan Onduline membranlar, dik olarak taşınmalı ve depolanmalıdır. İşçiliğin daha kolay olabilmesi amacıyla, kurulumdan 24 saat öncesinde oda sıcaklığındaki bir ortamda bekletilmelidir. Hava sıcaklığının 5 °C’nin altında olduğu durumlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.

Düz veya düze yakın (eğitimin 5 derecenin altında olduğu yerlerde) alanlarda iki kat membran kullanılması önerilmektedir. Bu iki kattan alttaki cam tülü, üstteki ise polyester donatılı olarak seçilmelidir. 

Membranların kalınlıkları modeline göre değişebilmekte olup; kalınlık seçimi yapılırken yapının ne amaçla kullanıldığı göz önünde bulundurulmalıdır. Membran kurulumundan önce, yüzeyin temiz ve kuru olmasına riayet edilmelidir. Yüksek performanslı bir tutucu özellik olması açısından Bituline astarın zemine sürülmesi önerilir.

Yükleniyor...