Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Taşyünü

Yükleniyor...

Taşyünü, yapı malzemeleri arasında en sık kullanılanlardan biridir. Bu malzeme özellikle ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın yalıtımı yapılacağı zaman kullanılır. Yalıtım de denildiğinde akla ilk gelen malzemelerden biri olan taşyünü, çoğu zaman beklenilen sonucu verir. Kaliteli ve dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için uzun bir süre boyunca sorun çıkarmadan kullanılır. 

Günümüzde taşyünü, çeşitli malzemelerle kaplanabilir. Bu kaplama işlemi günden güne popülerliğini arttırır. Bu malzemenin kaplamaları genellikle cam tülü ve alüminyum folyo ile yapılır. Teras çatılarda bitümlü taşyünü kullanımı oldukça yaygındır. Bu malzeme inşaat yapı malzemelerinden biri olarak popülerliğini sürdürse de gemi sanayisinde de fazlasıyla tercih edilir. 

Taşyününün ısı ve ses yalıtımı haricinde yangın yalıtımında da kullanılmasının ana nedeni, ısıya karşı yüksek dayanım göstermesidir. Hem ısı hem ses hem de yangın yalıtımında kullanılan bu malzeme fonksiyonel olarak diğer yapı malzemelerinden ayrılır. Firmamız üzerinden uzman ekibimizle iletişime geçerek taşyünü hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Taşyününün Isı Yalıtımında Öne Çıkmasının Ana Nedenleri

Taşyününün ısı yalıtımında öne çıkmasının ana nedenlerini inceleyelim. Bu malzemenin ısı yalıtımında üst düzey sonuç vermesinin ana nedeni, ısı iletkenlik değerinin fazlasıyla düşük olmasıdır. Malzeme, yüksek ısıya karşı gösterdiği direnç nedeni ile yalıtım alanında öne çıkmıştır. Bu malzeme, yalıtım alanında da kullanılan yapı malzemeleri arasında ‘yanmaz malzeme’ sınıfında bulunur. 

Yalıtım malzemelerinin birçoğu zaman içerisinde etkisini kaybeder. Dolayısıyla insanlar bu alanda daha uzun ömürlü malzemeler kullanmak isterler. Taşyünü, zamana karşı koyan malzemelerden biridir. Isı yalıtımında öne çıkan bu malzeme, uzun yıllar boyunca ilk günkü etkisini devam ettirir. Canlı organizmalar tarafından da yenmeyen bu malzeme, her anlamda dayanıklılığını kanıtlar. 

Taşyünü; kış aylarında soğuktan, yaz aylarında ise sıcaktan koruyan bir yalıtım malzemesi olarak birçok mecrada yerini almıştır. Aynı zamanda ısı yalıtımında taşyünü kullanılması, yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar. Bu malzeme ile binalar mevsime göre koşullandığı için binada yaşayan kişiler fazlasıyla memnun kalırlar. Ayrıntılı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Taşyününün Öne Çıkan Bazı Özellikleri 

Taşyününün öne çıkan bazı özelliklerini inceleyelim. Taşyününün en dikkat çeken özelliklerinden biri, 1000 derece üzerindeki ısıya karşı bile son derece dirençli olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı taşyünü, yangın durdurucu olarak da kullanılır. Yangını önleme noktasında iddialı olan bu malzemeden tam anlamıyla faydalanmak istiyorsanız düzgün bir şekilde uygulamaya özen göstermeniz gerekir. 

Taşyünü, yalıtımın iç kısmından geçen ses titreşimi enerjisinin sıcaklığa çevrilmesini sağladığı için fazlasıyla ilgi çeker. Bu malzeme, yapısından dolayı tüm titreşimleri son derece kolay bir şekilde lütfen ortadan kaldırır. Dolayısıyla taşyünü, yapı malzemeleri arasında en etkili ses emici özellik gösterenlerden biridir. 

Taşyününün öne çıkan bir diğer özelliği ise su itici olmasıdır. Bu malzeme suya maruz kaldığında ıslak bir görüntü sergilese de aslında su yalnızca üst kısımda kalır. Çünkü bu malzemenin yapısında yer alan sayısız elyaf, su itici özellik gösterir. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek taşyününün özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Taşyünü Panellerinin Yaygın Olarak Kullanıldığı Alanlar

Taşyünü panellerinin yaygın olarak kullanıldığı alanlara göz atalım. Taşyünü paneller arasında en çok tercih edilenlerden biri metal olanlardır. Taşyünü metal panellerin kullanım alanı oldukça geniştir. Bunun nedeni ise malzemelerin fakirlik ölçülerde imal edilmesidir. Aynı zamanda bu paneller farklı renk ve desen alternatifleri ile kullanıcılara sunulur. 

Taşyününün kullanıcılara sağladığı en önemli avantajlardan biri, montaj işlemi bittikten sonra kullanıma hazır hâle gelmesidir. Bu sayede ekstra bir işleme gerek kalmadan bu malzemeden faydalanabilirsiniz. Panellerin montajı da zahmetsiz olduğundan çabucak tamamlanır. Taşyününün montajı, uygulanışı hakkında detaylı bilgi için uzman ekibimizle iletişim kurabilirsiniz.

Taşyünü; ısı yalıtımı, ses yalıtımı, yangın yalıtımı, iç mekanlar ve dış mekanlarda sıklıkla kullanılır. Bu malzeme basit ve zahmetsiz uygulanabildiğinden, enerji tasarrufu sağladığından ve estetik bir görünüm kazandırdığından dolayı yapı malzemeleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olmuştur. Sizler de taşyününün avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Fonksiyonelliği İle Öne Çıkan Taşyünü Çeşitlerine Göz Atalım

Fonksiyonelliği ile öne çıkan taşyünü çeşitlerine göz atalım. Bu malzeme kullanım amacı göz önünde bulundurularak; cam tülü kaplı, bitümlü, alüminyum folyo kaplı ve alçı ile kaplı kalibel levha şeklinde karşımıza çıkabilir. Birçok alanda kullanımı yaygın olan bu malzeme, farklı ölçülerde ve kalınlıklarda levhalar şeklinde imal edilir. 

Cam tülü kaplı taşyünü; ısı, ses ve yangın yalıtımında yaygın olarak kullanılan malzemelerden biridir. Bu malzeme daha çok granit, cam ve alüminyum cephe kaplamalarının ara bölmesinde kullanılır. Alüminyum folyo kaplı taşyünü ise havalandırma kanallarının dış cephelerine yapılan ısı yalıtımında tercih edilir. 

Bitümlü taşyünü levha ise daha çok teras çatılarda yalıtımı sağlamak amacıyla tercih edilir. Kalibel levhaların da bir tarafı alçı kaplama olarak karşımıza çıkar. İç ve dış cephelerin birçoğunda kalibel levha kullanımı yaygındır. Taşyünü çeşitleri arasından kullanım amacınıza göre tercih yapacaksanız ve destek arıyorsanız profesyonel kadromuzla iletişime geçebilirsiniz. 

Dış Ve İç Cephelerde Taşyünü Kullanarak Kalitenin Tadını Çıkarın

Dış ve iç cephelerde taşyünü kullanarak kalitenin tadını çıkarın. Bu malzeme hem çok kullanışlı hem de son derece bütçe dostudur. Taşyünü son derece fonksiyonel bir malzeme olmasına rağmen uygun fiyatları ile dikkat çeker. Bu malzemenin fiyatlarını; boyutları, rengi, deseni, işlevi, kalitesi ve kalınlığı belirler. 

Taşyünü temin edecekseniz fiyatlarından önce kullanım amacınızı ve mekanını belirlemeniz gerekir. Kullanım amacınıza en uygun taşyünü modelleri arasından bütçenizi aşmayacak olanları temin edebilirsiniz. Böylelikle hem kaliteden hem de uygun fiyattan yararlanabilirsiniz. 

Ulubaş olarak sizler için birbirinden kaliteli taşyünü levha çeşitlerini sunuyoruz. Firmamızın uzman kadrosu bu alanda teknik destek de sağlıyor. Firmamız kaliteli hizmeti, uygun fiyatları malzemeleri ve teknik desteği en uygun fiyatlarla sizlere sunuyor. Detaylı bilgi ve destek için bizlerle irtibat kurabilirsiniz.

Yükleniyor...