Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Çatı ve Cephe Örtüleri

Yükleniyor...

Su yalıtım örtüleri olarak da bilinen çatı ve cephe örtüleri; nem seviyesini dengeleyerek konstrüksiyonun güvenliğini sağlar ve nem nedeniyle meydana gelebilecek çürüme ve rutubet oluşumunu engeller. Çatı uygulamalarında çok farklı amaçlarla kullanılan ve günümüz yapı malzemesi standartlarına uygun olarak üretilen çatı ve cephe örtüsü modellerine Ulubaş Yalıtım ayrıcalığıyla ulaşabilirsiniz. 

Çatı ve Cephe Örtülerinin Kullanım Alanları

Çatılar, bir yapının dış ortam şartlarından etkilenmemesi için belirli örtü ve yalıtım malzemeleriyle kaplanmaktadır. Çatı örtüsü olarak da tanımlanan bu malzemeler, yapı fiziği açısından son derece önemlidir. Daha iyi bir iç mekan havasının elde edilmesi için kullanılan çatı ve cephe örtüleri; farklı kullanım alalarına sahiptir. 

  • Hemen her tip çatı ve cephe türlerinde tercih edilen, yüksek buhar geçirgenliği olan membranlar; eğimli çatı konstrüksiyonlarında sızdırmazlık ürünü veya bir altlık olarak kullanılabilmektedir.
  • Yapı itibariyle tam olarak desteklenmiş bir çatı üzerinde eğimli yüzeylerde özel bileşimiyle istenen şartların elde edilmesi için kullanılır.
  • Çatılarda sızdırmazlık sağlaması için bir altlık veya bir katman olarak kullanılabilir. 
  • Son dönemlerde sıkça uygulanan köpük izolasyonu ile birlikte bazı çatı örtüsü modelleri kullanılabilir. 
  • Cephe örtüleri doğrudan ısı yalıtım yüzeylerine sahip çatı konstrüksiyonlarında alt döşeme amacıyla kullanılabilir.
  • Çerçevesi ahşap olan yapılarda rüzgarı engellemesi amacıyla dikme duvarlarda kullanılabilir.
  • Havalandırma sistemi bulunan ve bulunmayan çatı konstrüksiyonlarında alt döşeme amacıyla kullanılabilir.

Isı yalıtımına önemli bir katkı sağlayan çatı ve cephe örtüleri birçok farklı model seçeneği ile Ulubaş.net üzerinden temin edilebilir. Ürünlerin teknik özellikleri, uygulama alanı, avantajları, vb. bilgilere ürün sayfalarından ulaşabilirsiniz. 

Çatı ve Cephe Örtülerinin Avantajları

Günümüz yapı sektöründe ergonomik ve ekonomik ürünler grubunda önemli bir konumda olan çatı ve cephe örtüleri, ustalar ve kullanıcılar tarafından çokça tercih edilmektedir. Bunun altında yatan sebepler ise maliyetli bir çözüm olması, istenen direnci sağlaması, taşıma kolaylığı ve tabi ki yüksek buhar geçirgenliği. Çatı eğimine ayak uydurulabilen ve kolay bir şekilde monte edilebilen Climateq POP 100 Buhar Dengeleyici, Climateq POP 120 Buhar Dengeleyici, Climateq POP 135 Buhar Dengeleyici, Parotec Buhar Dengeleyici gibi ürünler, iyi bir çatı deneyimi için önemli avantajları beraberinde getirmektedir.

Çatıların nefes alabilmesi, konutlardaki ve endüstriyel tesislerdeki yaşam konforunu etkileyen önemli özelliklerden birisidir. Çatı ve cephe örtüleri uygulamaları ile nefes alabilen bir çatı için ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Su direnci, dayanıklılık ve esneklik gibi artıları için de Wabis çatı ve cephe örtüsü modellerini inceleyebilirsiniz.

Çatı ve Cephe Örtüsü Modelleri

Yalıtıma dair aradığınız tüm ürünleri temin edebileceğiniz Ulubaş Yalıtım, çatı örtüsü modellerinde de yüksek teknolojili ürünler sunuyor. Sayfamızda yer alan modellerin tümü nefes alan su yalıtım örtüsüdür. Çatı örtüsündeki özel bileşim, cephe sistemlerinde tüm yüzeylerde kullanılabilir. Stabil bir buhar geçirgenliği özelliğine sahip ürünlerin tümü rulo şeklinde paketlenmiştir ve kolay uygulama avantajı sunar. Ürünlerin teknik parametreleri (katman sayısı, su girişine karşı direnç, UV direnci, ölçüleri, yırtılma direnci, gerilme mukavemeti, hava girişine karşı direnç, su buharı direnci, vb.) ürün sayfalarında açıklama kısmında belirtilmektedir. 

Çatı ve cephe örtüsü modellerinin isminde belirtile rakamlar, birim alan başına kütleyi ifade etmektedir. Örneğin Climateq 135 Buhar Dengeleyici ürünündeki “135” rakamı, bir metrekarede 135 gram kütleye tekabül ettiğini belirtmektedir.

Nefes Alan Çatı ve Cephe Örtüleri

Nefes alan çatı örtüleri, çatı alanlarındaki boşluklardan taşınım yoluyla meydana gelen ısı akışını en aza indirir ve dolayısıyla ısı kayıpları minimize edilir. İç mekanda bu sayede ısıl konfor artırılmış olur. Isı yalıtımlı ve nefes alabilen örtüler olarak da isimlendirilen bu ürünler, bitümlü tip örtülere oranla 300 kat daha fazla su buharı geçirebilirler. Yapılarda mevcut olan su buharı bu sayede çok daha kolay bir şekilde dışarı atılabilir. Fakat gözenekli bir yapının oluşmasına imkan tanınmamalıdır. 

Şiddetli yağışta bile üstün performans sunan çatı örtülerinin kullanımında çadır etkisi oluşturulmamalıdır. Kar sularının ve yağmur sularının alt katmanlara transfer edilmesi engellenmelidir. İdeal çatı örtüsü modelleri için Ulubaş’ın geniş ürün yelpazesi arasından uygun teknik özelliklere sahip ürünlere göz atabilirsiniz.

Çatı ve Cephe Örtüsü Fiyatları

Çatı ve cephe örtüsü modelleri, ekonomik olması ve istenen performansı sunması nedeniyle tercih ediliyor. Bütçe dostu bir çatı örtüsü olarak dikkat çeken bu ürün grupları, kırma çatılarda ve eğimli metal çatılarda sıkça kullanılıyor. Çatı ve cephe örtüsü fiyatları, bir pakette yer alan (örneğin 75m²) alana göre belirlenmektedir. Bütçe dostu çözümler ve ürün çeşitliliğiyle hizmetiyle Ulubaş Yalıtım ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Yükleniyor...