Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Camyünü

Yükleniyor...

Camyünü inorganik yapısıyla öne çıkan, aynı zamanda lifli bir görünüme sahip olan ısı yalıtım malzemesidir. Bu malzeme sarı-beyaz karışımı rengiyle piyasada yerini alır. Yapı malzemeleri piyasasında camyünü genellikle levha formunda alım-satımı yapılan malzemedir. Camyünü, silis kumunun birtakım uygulamalar sonrası elyaf halini almasıyla ortaya çıkar.


Silis kumunun camyünü haline gelebilmesi için belirli derecede ısıya maruz bırakılması gerekir. Bu malzemenin son zamanlarda fazlasıyla tercih edilmesindeki ana neden, kullanıcılara sağladığı avantajlardır. Öncelikle camyünü, yalıtım malzemeleri arasında en kolay uygulananlardan biridir. Ayrıca uygulama esnasında yırtılma gibi olumsuz durumlara karşı da dayanıklılık gösterir.


Camyününü avantajlı konuma getiren bir diğer özelliği ise son derece hafif olmasıdır. Hafif olduğu için uygulama esnasında kolaylık sağlar. Cam yünü hafif bir malzeme olduğu için asıl uygulama alanı olan çatılara basit bir şekilde uygulanabilir. Camyününün ne işe yaradığı ve uygulama alanları ile ilgili detaylı bilgi için bizlerle irtibat kurabilirsiniz.

Camyününün Sahip Olduğu Özellikleri İnceleyelim

Camyününün sahip olduğu özellikleri inceleyelim. Camyünü, kullanım alanı ve amacına göre farklı formlarda üretilebilen bir malzemedir. Bu özelliği onu çok fonksiyonlu bir hale getirir. Camyününün özellikleri, diğer mineral yünlere nazaran daha farklı olarak kendini gösterir. Bu malzemenin elyafının kalınlığı 3-15 mikron aralığında seyreder. 


Camyünü boyut olarak taş yününden en az 2, en fazla 4 kat daha uzundur. Bu malzemenin daha uzun olması onun elastik bir özellik göstermesini sağlamıştır. Aynı zamanda camyününün mukavemeti son derece yüksektir. Bu malzeme ciddi düzeyde titreşimlere karşı gösterdiği dirençle hafızalara kazınmıştır.


Camyününün sıklıkla tercih edilmesinin nedenlerinden biri, yanmaz özellik göstermesidir. Yanmaz özelliği sayesinde güvenli bir alan oluşmasını sağlar. Firmamız üzerinden uzman ekibimizle iletişime geçerek camyünü hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve en güvenilir şekilde temin edebilirsiniz. Firmamız hem bilgi hem de destek konusunda sizlerin yanında.

Camyünü Kullanımının Olumlu Ve Olumsuz Tarafları

Camyünü kullanımının olumlu ve olumsuz taraflarını inceleyelim. Camyününün olumlu taraflarından biri düşük maliyetli olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı sıklıkla tercih edilir. Bu malzeme ulaşım için çok yönlüdür. Aynı zamanda düz olmayan yüzeylerde uygulama kolaylığı sağlar. Camyününün özellikleri insanlara pratiklik sağlar ve kullanışlılık ön plana çıkar. 


Camyününün olumlu tarafları olumsuz taraflarına göre daha fazladır. Bu malzemenin kullanımının ortaya çıkardığı olumsuz durumlardan biri, nemlendirildiğinde küçülmesidir. Bunun haricinde sıcaklık direncinin düşük olması ve termal iletkenliğinin yüksek olması da olumsuz tarafları olarak bilinir. 


Camyününün tutuşmaz özellik göstermesi de olumlu taraflarından biridir. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek bu malzemenin avantajlarını ve dezavantajlarını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda firmamız camyününün temini ve uygulaması hususlarında da sizlere tam destek sağlar. Firmamızın internet adresi üzerinden bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Camyünü Hangi Alanlarda Kullanılmaya Uygundur?

Camyünü hangi alanlarda kullanılmaya uygundur, sorusunun cevabı birçok kişi tarafından merak edilir. Camyünü, işlevsel bir malzeme olduğu için birbirinden farklı alanlarda kullanımına rastlanır. Bu malzeme hem ses hem de ısı yalıtımında son derece etkilidir. Etkili ve hafif bir malzeme olmasından kaynaklı binaların çatı kısımlarında sıklıkla tercih edilir. 


Camyünü, çatı haricinde merdivenlerde ve tabanlarda da kullanılır. Bu malzeme beton binaların iç bölme duvarlarında ses ve ısı yalıtımı uygulamalarında öne çıkar. Yalnızca beton binalarda değil ahşap binalarda da ısı ve ses yalıtımı sağlar. Aynı zamanda merdiven boşluğu ve asansörler için uygulanan yalıtımlarda da adından söz ettirir. 

Camyünü daha çok çatılarda kullanılan bir üründür ve sandviç çatılar, ahşap oturtma çatılar, metal çatılar gibi birbirinden farklı çatı türlerinde aynı etkiyi gösterir. Firmamız sizler için birbirinden kullanışlı ve dayanıklı camyünü çeşitlerini sunuyor. Bizlere ulaşarak bu malzemenin kullanım alanları ve uygulama biçimleri ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Camyünü Kullanımının Yaygın Olduğu Sektörler

Camyünü kullanımının yaygın olduğu sektörlere göz atalım. Bu malzemenin birbirinden farklı alanlarda kullanılmasının altında yatan en büyük neden, fonksiyonel olmasıdır. Camyünü, birçok farklı sektörde kullanılsa da bazı sektörlerde daha fazla öne çıkar. Mesela çatı döşeme işlemlerinde, prefabrik boru yalıtımlarında, klima santrallerinde ve iç bölmelerde sıklıkla tercih edilir.


Camyünü, doğru bir şekilde uygulandıktan sonra uzun ömürlü bir kullanım olanağı sunar. Camyününün uzunluğu, sıcaktan ya da rutubetten etkilenmez. Bu malzemenin en büyük avantajlarından biri de çürüme, küf, böceklenme ya da bozulmaya karşı dirençli olmasıdır. Aynı zamanda camyünün içeriğinde insan sağlığını tehdit eden bir madde bulunmaz.


Ulubaş Yalıtım olarak sizler için birbirinden kaliteli camyünü çeşitlerini hazırladık. Firmamız hem uygun fiyatı hem de dayanıklı malzemeyi aynı anda sunduğu için fazlasıyla ilgi görür. Firmamızın internet adresi üzerinden verdiğimiz hizmetleri inceleyebilir ve detaylı bilgi için uzman kadromuzla iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle camyününün kullanıcılara sağladığı avantajlardan maksimum düzeyde yararlanabilirsiniz.

Yükleniyor...