Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Alçıpan Profili Aksesuarları

Yükleniyor...

İnşaat sektörü içerisinde fazlaca kullanılmakta olan unsurlar arasında bulunan alçıpan profillerinin sağladığı pek çok etki bulunmaktadır. Alçıpan profili aksesuarları neredeyse her türlü iç ya da dış mekânda kullanılabilen, kullanım avantajı bulunan dayanıklı malzemelerdendir. Dekoratif amaçla kullanılan alçıpan levhalar, estetik soluğu sağlayabilmekte, bina yalıtımında büyük bir avantaj sunmaktadır. 

Doğru türdeki alçıpan aksesuarları kullanmak sorunsuz bir iş gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Markamızın en kaliteli ürün ve malzeme çeşitleri sayesinde, projelerinize başarıyı kolaylıkla elde edebilirsiniz. Firmamızdan temiz edeceğiniz alçıpan profilleri oldukça dayanıklı ürünlerdir. Bina yalıtımına katkı sağladıkları için faturalarda da kolaylıklar sağlamaktadır. Ulubaş firması olarak uygun fiyatlı alçıpan profilleri sizlere ulaştırarak kaliteli hizmeti sunmayı amaçlamaktayız. 

Alçıpan Nedir Çeşitleri Nelerdir?

İnşaat sektörünün en çok tercih edilen malzemeleri arasında yer alan alçıpan, orta kısmı alçı levha maddesi ile doldurulan ve dış kısmı kartonla kaplanarak oluşturulan bir üründür. Ağırlıklı olarak tavan ve duvar projelerinde tercih edilmektedir. Dayanıklı olması sayesinde tercih edilebilirlik oranı da giderek artmaktadır. Uzun yıllar inşaatlara eşlik ederek kullanıcıların memnuniyetini sağlamaktadır. 

Alçıpan kullanım alanları çeşitli kombinasyonlarda ortaya çıkmaktadır. Asma tavan üzerinde kullanım nedeni, tesisat ve spotları gizlemektir. Özellikle ofis tavanlarında yoğun olarak tercih edilmektedir. Geniş bir odayı bölümlere ayırmak için alçıpan levhalar kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığı oluşturmakta ve odayı fonksiyonel hale getirmektedir. Tavanda kullanıldığı gibi duvarlarda da fazlaca alçıpan zemin tercih edilmektedir. Gerek duvardan gerek ise zeminden gelen ses geçişini kısıtlamak için kullanılmaktadır. Ortak yaşam olanı binalarda ses yalıtımımı ev huzuru için büyük önem taşımaktadır. Ses yalıtımına büyük ölçüde katkıda bulunan alçıpan profiller bu nedenle de dikkat çekmektedir. Duvar giydirme işlerinde kullanıldığı gibi, yangına dayalı bir profillerde de kullanılmaktadır.

Alçıpan Profili Nasıl Monte Edilir

Alçıpan profil aksesuarları arasında en önemli olanından söz edilecek olursa, agraflar işin içerisine girmektedir. Agraflı duvar giydirme olarak adlandırılmakta olan alçıpan duvarlar, alçıpan levhaların agraf malzemeler ile beraber duvara monte edilmesi sonucunda gerçekleştirilen işlemlerdir. 

Üstelik sıva ile uygulanmaya çalışılan duvar düzenlemesine kıyasla, son derece hızlı ve temiz bir işçiliğe sahiptir. Agraflar duvara monte edilmeden önce, yerleri belirlenmekte ve sabitlenecek yerler ortaya çıkmaktadır. Bundan sonraki aşamalarda işin içerisine diğer alçıpan profil aksesuarları olan dübeller ve pullu vidalar girmektedir. 

Agraflar sabitlendikten sonra kenarları profillerin yerleşeceği biçimde kıvrılmaktadır. Ve son olarak da alçıpan duvar profilleri agrafın üzerine yerleştirilmektedir. Hastane, okul, ofis, avm gibi akla gelebilecek her türlü konutta bu sistem ile duvar tamamlama mümkün olmaktadır. İsteğe bağlı olarak, dilenirse agraflar sabitlendikten sonra, alçıpan profil ile agraf arasına ses ve ısı yalıtımı sağlanabilmesi için taş yünü, cam yünü ya da strafor malzemeleri yerleştirilebilmektedir.

Yükleniyor...