Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Wallboard Xps Levha

Yükleniyor...

Ekstürde Polistiren teriminin kısaltılmış hali olan XPS, su emilimine dirençli, güçlü, hafif ve esnek bir su ve ısı yalıtım malzemesidir. Homojen hücre yapısına sahip olan bu levhalar, sert bir köpük formatındadır. 

Wallboard XPS Levha Modelleri

Wallboard XPS levhalar, duvar ve tavan yalıtımı, soğutma odaları, beton döşeme altları, çeşitli mimari modellemeler ve hobi modelleme gibi çeşitli alanlarda kullanılan etkili bir ısı yalıtımı malzemesidir. 

XPS köpük levhalar, bir buhar geciktirici olarak da tanımlanabilir. Kalınlaştıkça nem geçirgenliği daha da azalır. Bir hava bariyeri görevi de görür. XPS levha üzerinde yapılan testler, nemi emdiğini ve nem nedeniyle karşılaşılabilecek potansiyel olumsuzlardan etkilenmediğini göstermektedir. 

Kalınlığına göre 5 farklı Wallboard XPS levha bulunmaktadır. Sitemizden temin edebileceğiniz Wallboard XPS levha modelleri şunlardır:

  • Wallboard Xps Levha 1 cm
  • Wallboard Xps Levha 2 cm
  • Wallboard Xps levha 3 cm 
  • Wallboard Xps levha 4 cm 
  • Wallboard Xps levha 5 cm 

Wallboard XPS Levha Kullanım Alanları

Wallboard XPS levhalar, konutlar ve ticari uygulamalar için çokça tercih edilen ve profesyonel olarak ısı yalıtımı sağlayan benzersiz ürünlerdir. Isı yalıtım amcacıyla kullanılan ve işletme maliyetlerini düşürmenize olanak tanıyan Wallboard XPS levhalarının kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

Konut Yalıtımı: Döşemelerin alt bölümüne, boşluklu duvarlara ve balkonlar dahil hemen her alana konumlandırılabilir.

Çatı Yalıtımı: Wallboard XPS yalıtımı, çatının üst kısmına veya çatı yapısının altında iç yalıtım olarak yerleştirilebilir.

Ticari Bina Yalıtımı: Ters çatılar, asma tavanlar, döşeme altı ve boşluklu duvarlar dahil yalıtım istenen hemen her alanda kullanılabilir. 

Tarımsal Yalıtım: Mantar çiftlikleri, kümes hayvanları, içecek ve yiyecek imalathaneleri gibi çok çeşitli tarımsal alanda tavanlarda ve iç mekanlarda, bir kaplama ürünü olarak kullanılabilir. 

Depolama Yalıtımı: Soğuk odaların zemininde yalıtım malzemesi olarak kullanılabilir.

İnşaat Yalıtımı: Döşemeler, zeminler, çatılar, duvarlar, balkonlar ve teraslar da dahil olmak üzere; konu ve ticari tüm inşaat çalışmalarında kullanılabilir.

Wallboard XPS Levha Uygulaması Nasıl Yapılır?

XPS yalıtımı, özel katkı maddeleri ve bir gaz üfleme maddesi ile birleştirilen polistiren kristalleri kullanılarak gerçekleştirilir. Malzemeler, harmanlanıp kalın bir sıvı halinde eritildikleri bir ekstrüzyon makinesine beslenir. Sıvı bir kalıptan geçirilir, köpüğe genişletilir, şekillendirilir, soğutulur ve son olarak istenen şekilde kesilir.

Wallboard Xps Levha Fiyatları

Wallboard XPS levha fiyatları, sipariş verilecek olan ürün adedine, Wallboard XPS levha türlerine ve kalınlığına göre değişkenlik göstermektedir. Merak ettiğiniz herhangi bir ürün hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için web sitemizin “İletişim” sayfası üzerinden müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yükleniyor...