Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Çatı Çıkış Kapakları

Yükleniyor...

Çatılar, yaşam alanlarımızda kullanılmayan ve çok bir işlevi olmayan alanlar gibi görünseler de bakıma ve kaliteli malzemelere ihtiyaç duyarlar. İşlevsel bir çatıda giriş ve çıkışlar düzgün olmalıdır. Bu sebeple çatıda kaliteli bir çatı çıkış kapağı kullanılması gerekir.

Çatıya açılan yapı kesitinin yani çatı çıkış kapağının hem kullanışlı hem de estetik olması gerekir. Aynı zamanda bu yapının yalıtım donanımına sahip olması da kullanım açısından son derece belirleyici bir etkendir. 

Güvenli ve fonksiyonel bir çatı giriş-çıkış alanı oluşturmak adına yangına karşı dayanıklı, ısı ve ses yalıtımına sahip çatı çıkış kapağı tercih edilmelidir. Çatıların yapısal özellikleri farklı olduğu için her kullanıcı çatısının yapısına uygun kapak kullanmalıdır. Aynı zamanda çatı çıkış kapakları kalınlık ve boyut olarak çatının giriş çıkış kesitine uygun ölçülere sahip olmalıdır. 

Kaliteli Çatı Çıkış Kapaklarının Sağladığı Kullanım Kolaylıkları

Kullanım kolaylığını amaç edinmiş çatı çıkış kapakları, yüksek teknolojileri sayesinde çatıdaki işlerinizi daha kolay şekilde halletmenizi hedefleyen bir üründür. Merdivene sahip olan çatı çıkış kapaklarının kullanımı diğerlerine oranla daha kolaydır. Aynı zamanda üst kısımda bulunan çerçevenin de yere olan mesafesi yaklaşık olarak 90-120 cm arasında olmalıdır. 

Üstten menteşeye sahip çatı çıkış kapakları, doluya ve darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Çatı çıkış kapakları, boyut ve model açısından zengindir. Farklı ölçü ve renklere de sahip olabilir. Modellere bazı örnekler vermek gerekirse; trapez çatı kapağı, merdivenli çatı çıkış kapağı, elektrikli çatı çıkış kapağı farklı özellikte ürünlere sahip olmak isteyenler için önerilebilir. 

Camlı yahut camsız trapez tasarımlar da kullanım açısından en avantajlı olan ürünlerdendir. Bu ürün toz ve su almaması sayesinde çok sağlamdır. Zorlu hava koşullarına sahip olan yerlerde yaşayan kullanıcılar için önerilen bir üründür. 

Çatı Çıkış Kapakları Uygulama Aşaması

Çatı çıkış kapağı satın alırken montajı ve kullanımı pratik ürünlerin tercih edilmesi çok önemlidir. Öncelikle seçeceğiniz ürün çatı yalıtım malzemesi ile uygun olmalıdır. Çatı giriş - çıkış kesiti de doğru belirlenmelidir. Kapak kişi tarafından takılabileceği gibi uzmanlar tarafından da takılabilir. 

Çatı çıkış kapaklarının montajının firmalar tarafından gönderilen uzman ekip tarafından yapılması son derece avantajlıdır. Çünkü yapılacak en ufak bir hata bile geri dönülemez sorunlara yol açabilir. Böyle sorunlara yer vermemek adına bu işlemi uzman kişilere bırakmak en doğru yoldur. Çatı çıkış kapakları aynı zamanda acil çıkış alanı yaratmanızı da sağlarlar. 

Ulubaş olarak firmamız, en uygun fiyat ve kalite garantisi ile hizmetinizdedir. Firmamız darbelere karşı dayanıklı ürünleri ve farklı estetik tasarımları ile en iyi seçenekleri sunar. 65 yıllık tecrübesi ile köklü bir firma olarak sunduğumuz hizmetlerimizden daha fazla yararlanabilmek için sitemize göz atabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yükleniyor...