Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Vida

Yükleniyor...

Gerek ısı ve ses yalıtımında gerekse farklı türde uygulamalar için en sık kullanılan bağlantı elemanları şüphesiz vidalardır. Kullanım alanına ve tutturulacak olan yüzeylerin toplam kalınlığına göre farklı ölçü ve türlerde vida kullanılmalıdır. Ulubaş olarak yalıtıma dair tüm uygulamalarınız için ihtiyaç duyacağınız vidaları temin edebilirsiniz.

Yalıtımda Vidanın Önemi

İzolasyon vidası, yalıtım vidası gibi farklı şekilde isimlendirilen bağlantı elemanları, sistemin başarısı için son derece önemlidir. Çelik, ahşap, sac, alçıpan, vb. yüzeyle için kullanılabilecek pek çok vida türü vardır. Bu vidaları seçerken, kullanım alanına uygun olanların tercih edilmesi önemlidir. Benzer şekilde vidaların çapı, uzunluğu ve kaplama türü de kullanacağınız alana uygun olarak seçilmelidir.

Vidalar, yalıtımda tuttuğu iki yüzey arasında bir boşluk oluşturmamalıdır. Ancak bu sayede istenen yalıtım sağlanabilir. Yalıtım işlemlerinde gereksinim duyacağız vida çeşitlerini sitemizden inceleyebilir, ölçü ve kullanım alanı gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olmak için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Siparişleriniz ve sorularınız için “iletişim” sayfası üzerinden yetkililerimizle irtibat kurabilirsiniz.

Vida Çeşitleri

Ulubaş Metal markası altında satışını gerçekleştirdiğimiz vida türleri:

  • Matkap uçlu vida
  • Sivri uçlu vida
  • Pul başlı vida

Yukarıdakilere göre vida çeşitleri ölçü çeşitliliği göstermektedir. Ayrıca her bir vida farklı bir kullanım alanına sahiptir. 

Matkap Uçlu Vida

Pek çok farklı alanda kullanılan matkap uçlu vidalar, iç mekan yalıtımında alçıpanların metal saçtan imal edilmiş olan profillere bağlanmasıyla meydana getirilen asma tavan, bölme duvar ve giydirme duvar uygulamalarında kullanılır. 

  • 3,5 x 35 mm Matkap Uçlu Vida
  • 3,5 x 25 mm Matkap Uçlu Vida

Ulubaş Metal olarak matkap uçlu vidalarda 35 mm, 35 mm, 38 mm, 45 mm ve 55 mm olarak beş uzunluk değeri seçeneği sunmaktayız. Karbon çeliğinden imal edilen matkap uçlu bağlantı vidaları, paslanmaya karşı dirençli olan siyah fosfat ile kaplanmıştır.

Satışını yaptığımız bir diğer matkap uçlu vida ise Dalsan matkap uçlu vidadır. Bu vidaların ölçüleri, yukarıda belirtilen matkap uçlu vidalarla aynıdır. 

Matkap uçlu vida fiyatları, hammadde bazlı ve döviz kuru kaynaklı sürekli değişmektedir. Sipariş vermek ve güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Sivri Uçlu Vida

Montajda ihtiyaç duyacağınız bir diğer vida türü olan sivri uçlu vidaların da satışını gerçekleştirmekteyiz. İç mekanlarda C ve U profili gibi alçıpan profillerinin vidalanmasında kullanılır. Bölme ve giydirme duvar uygulamalarında ve asma tavan işlemlerinde bağlantı vidası olarak sivri uçlu vidalar kullanılmaktadır. 

  • 3,5 x 35 mm Sivri Uçlu Vida
  • 3,5 x 25 mm Sivri Uçlu Vida

Firmamız sivri uçlu vidalarda 35 mm, 35 mm, 38 mm, 45 mm ve 55 mm olarak beş uzunluk değeri sunmaktadır. Matkap uçlu vidalarda olduğu gibi karbon çeliğinden imal edilen sivri uçlu vidalar, paslanmaya karşı dirençli olan siyah fosfat ile kaplanmış olarak kullanıcılarıma sunulmaktadır. Tüm vidalarımız metrik vidalardır ve ölçüleri ürün sayfalarında belirtilmektedir. 

Dalsan sivri uçlu vidalar ise 3.5 x 25 mm ve 3.5 x 38 mm ölçülerine sahiptir. Uzunluk ölçüleri yukarıda belirtilen sivri uçlu vidalarla aynıdır. 

Pul Başlı Vida

Baş kısmı geniş olan pul başlı vidalar, alçıpan profillerin kurulumda görev almaktadır. Bu vidalar derin yivli vida türü olarak kategorize edilmektedir. 

Adından da anlaşılacağı üzere pul başlı vidalar, montaj sırasında harici bir pul kullanımına ihtiyaç duymaz. Hızlı ve pratik montajı, pek çok uygulama için bu vida türünü ideal ürün yapmaktadır. Beton ve duvar tasarımında ise pul başlı vidaların plastik dübel ile birlikte kullanılması gerekmektedir. 

22x45mm ölçülerinde satışını gerçekleştirdiğimiz pul başlı vida fiyatlarıyla ilgili bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Testere vidalar, hareket vidaları, kare vidalar, havşa başlı vidalar, üçgen vidalar ve domagoj vida gibi daha farklı vida türleri de bulunmaktadır. Fakat Ulubaş olarak firmamız, ısı, ses ve su yalıtım üzerine faaliyet gösterdiğinden yalıtıma dair ihtiyaç duyabileceğiniz vida türlerini arz etmektedir.

Yükleniyor...