Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Xps Levha

XPS levhaların ana malzemesi polistren köpüktür. Bu köpük ekstrüzyon metodu ile levha haline getirilir ve oldukça kullanışlı bir ısı yalıtım malzemesi ortaya çıkar. XPS levhalar, gelişen teknolojiye uyumlu ve kalitesini kanıtlamış malzemelerdir. Ülkemizde son zamanlarda artan talebe bağlı olarak XPS levha üretiminde ciddi manada artış yaşanmıştır. 

XPS levhalar, günümüzde farklı çeşitleri ile öne çıkar. Dolayısıyla kullanım amacına ve yerine göre farklı XPS levha modellerinin kullanılması önerilir. Bu sayede levhalardan yüksek oranda verim elde edilir. XPS levhaların boyutları, kenarları hatta yüzeyleri birbirinden farklıdır ve bu durum kullanıcılara avantaj sağlar. 

XPS levhalar hem teknolojiye uyumu ile kendini kanıtlamış hem de laboratuvar ortamında değerleri incelendiği için kalitesiyle akıllarda yer edinmiştir. XPS levhalar, bilinen en etkili ve kaliteli ısı yalıtımını sağladığı için son zamanlarda oldukça popülerdir. XPS levha çeşitleri ve kullanım alanları ile ilgili detaylı bilgi ve destek için firmamızın uzman ekibiyle iletişim kurabilirsiniz. 

XPS Levhaların Isı Yalıtımı Hususunda İlk Tercihlerden Biri Olmasının Nedenleri

XPS levhaların ısı yalıtımı Hususunda ilk tercihlerden biri olmasının nedenlerini inceleyelim. Öncelikle bu malzeme, nefes alabilen bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda XPS levhaların basma dayanımı tahmin edilenden daha yüksektir. Bu levhaların kapiler emiciliği olmadığı için kullanıcılara avantaj sağlar. XPS levhalar, kullanımı esnasında ekstra su buharı kesiciye ihtiyaç duymazlar. 

Ekstrude polistren köpük levhalar, yapısı gereği kolay kolay dağılmaz ve çürüme göstermez. Bu levhalar son derece etkili olmasının yanı sıra hafiftirler. Dolayısıyla basit bir şekilde taşınabilir ve uygulamada pratiklik sağlar. XPS levhalar, ısı yalıtımında en öne çıkan malzemelerden biri olmasının haricinde kolay bir şekilde uygulanabildiğinden kullanıcıların dikkatini çeker. 

XPS levhalar, binili kenar profiline sahip olduğu için ısı köprüsü oluşumunun önüne geçer. Bu malzemelerin ısı iletkenlik değeri düşüktür. XPS levhaların özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda uzman ekibimizden XPS levha uygulaması hakkında destek alabilirsiniz. 

XPS Levhaların Kullanım Alanlarına Göz Atalım

XPS levhaların kullanım alanlarına göz atalım. Bu levhalar çok çeşitli oldukları için kullanım alanları da farklıdır. Kullanım amacına göre bazı levhaların boyutları daha büyükken bazıları daha küçük olur. XPS levhaların en sık kullanıldığı alanlar; duvarlar, temeller ve çatılar olarak sıralanabilir. Bu malzemeler, endüstri alanında sıklıkla kullanılır. 

XPS levhalar, çok fonksiyonlu özellik gösterdiğinden dolayı kullanım alanları oldukça yaygındır. Soğuk hava depolarından kamyon kasalarına kadar birçok alanda kullanıcılara avantaj ve pratiklik sağlar. XPS levhalar, askeri amaçlı koruma ünitelerinde bile yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Günümüzde çiftlikte uğraşan kişilerin de bu levhaları kullandığına şahit olabilirsiniz. 

XPS, dış cephe ısı yalıtımı için en ideal, en kaliteli ve en uygun malzeme olduğunu laboratuvar ortamında kanıtlayan bir malzemedir. Dolayısıyla binalarda yapılan ısı yalıtımında da fazlasıyla öne çıkar. XPS levhaların kullanım koşullar, teknik özellikleri, uygulama biçimi hakkında destek almak için bizlerle irtibat kurabilirsiniz. Firmamız uzman ekibi ile daima sizlerle. 

Fonksiyonel Özellikleri İle Dikkat Çeken XPS Levhaların Dış Cephe Avantajları

Fonksiyonel özellikleri ile dikkat çeken XPS levhaları kullanarak avantajlarından yararlanın. XPS levhaların ısı iletkenlik değerinin düşük olması ömürlerini daha uzun hâle getirir. Bu levhalar suyu bünyesine emmez. Su ısı yalıtımını sekteye uğratır. Dolayısıyla bu levhaların suyu engellemesi ısı yalıtımının daha kaliteli ve uzun ömürlü olmasını sağlar. 

XPS levhaların su yalıtımını koruması teras çatı sistemlerinde daha kaliteli bir kullanım olanağı sunar. Bu levhaların suyu içerisine çekmemesi, olumsuz hava koşullarında da güvenilir bir ortam oluşmasını sağlar. XPS levhaların öne çıkan bir diğer özelliği ise kimyasallara karşı yüksek oranda direnç göstermesidir. Kimyasallara karşı gösterdiği direnç, malzemelerin aşınmasının önüne geçer.

XPS levhalar, yüklemeler karşısında yüksek mekanik dayanım gösterir. Bu özelliği sayesinde levhaların ısı yalıtım performansı artar. Neredeyse 50 yıllık bir geçmişi olan XPS malzemelerin avantajlarından bahsettik. Ulubaş olarak sizler için en kaliteli levhaları ve en özenli hizmeti sunuyoruz. Firmamız bu alanda kendini geliştirdiği için XPS levhaları güvenilir bir şekilde temin edebilirsiniz.

Yükleniyor...