Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Askı Pimleri

Yükleniyor...

Askı pimleri, diğer adı ile izolasyon askı çivisi, izolasyon malzemelerini çeşitli yüzey tiplerine kolaylıkla montaj edilebilmesi için tasarlanmış bağlantı elamanıdır. Askı pimi farklı ölçülerde üretilmektedir. Belirli çalışma sıcaklığı ve dayanım değerleri söz konusudur. Kullanmak istediğiniz yüzeyin türüne uygun olan modelleri tercih etmelisiniz. 

Askı Pimi Çeşitleri

İzolasyon askı pimleri, farklı yüzeylerde kullanılabilmesi için farklı ölçülere sahiptir. En düşük pim boyu 4 cm’dir ve 16 cm’ye kadar uzunlukta askı pimi mevcuttur. Diğer uzunluklar ise 6 cm, 8 cm, 10 cm, 12 cm, 14 cm’dir. 

Askı pimleri delikli ve deliksiz olarak iki farklı türde sunulmaktadır. Tüm modellerimiz Upim markalıdır ve kendi imalatımızdır. Askı çivisi olarak da isimlendirilen ürünler, ağır yüklerde geçici bir süreliğine destek sağlamak ya da sabitleme yapmak için dizayn edilmiştir. Özel bir montaj elemanı olan askı pimi modellerini sayfamızdan listeleyebilirsiniz.

Askı Pimi Ne İşe Yarar?

Camyünü, XPS levha gibi izolasyon malzemelerinin delik açmadan sabitlenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Galvaniz çivisi alüminyum malzemeden üretilmiştir. İzolasyon askı pimlerinin galvanizli olmasının nedeni ise yüzeyinin daha uzun ömürlü olmasıdır. Galvaniz, metalin paslanmasını ve dış etkenlerden kaynaklanabilecek oksitlenme durumunun önlenmesini sağlar. 

Askı pimi havalandırma kanallarında yalıtım malzemesi işlemlerinde kullanılabilir. Ayrıca beton yapılarda toprağın altında kalan perde duvarlarda yalıtım malzemelerinin konumlandırılması amacıyla kullanılmaktadır. 

UPİM askı çivisinin bir diğer kullanım alanı ise çelik karkaslı dış cephelerin ısı yalıtım uygulamalarıdır. İnşaat sırasında tuğla duvar örme uygulamalarında şahkül ipinin sabitlenmesi amacıyla da tercih edilmektedir.

Askı pimi, bölme duvar şeklindeki alçı levha sistemlerinde duvar boşluklarının ısı ve ses yalıtımı ürünlerinin sabitlenmesi için de kullanılmaktadır.

Askı Pimlerinin Montajı Nasıl Yapılır?

Piyasada çok sayıda askı pimi modeli ve ölçüsü bulunsa da; her bir modelin montajı aynı mantıktadır. Uygulama sırasında yüzeyin temiz olması önemlidir. Askı pimi ısı ve ses yalıtımı gibi malzemelerin sabitlenmesi amacıyla yapıştırılarak uygulanır. Standart bir uygulama miktarı yoktur. Yalıtım işlemlerinin yönü (yatay veya dikey olması), malzeme türü, vb. birçok faktöre göre kullanılacak askı pimi sayısı belirlenmelidir.

Askı pimlerinin çalışma sıcaklığı 0 °C ve +55 °C’dir. İzolasyon askı çivileri uygulandıktan hemen sonra yük asılmamalıdır. Bant yüzeyinde bulunan tutkal malzemenin yüzeye tutunması için 12 saat geçmesi gerekmektedir. 

Ürünün bandı yüzeye tutunduğu sırada kullanıcı güçlü bir tutuculuk hissine sahip olur. Fakat yapıştırıcının yüzeye kaynaması için bir süre geçmesi gerekir, aksi takdirde yüzeyden kopabilir.

Askı piminin uçları sivri bir tasarıma sahip olduğundan, uç kısmı açıkta kalacak şekilde uygulanmamalıdır. Montaj sırasında delme ve batma gibi olumsuzlukların yaşanmaması için tedbirli olunmalıdır.

Askı pimlerinin montaj işlemi tamamlandıktan sonra harici bir sabitleme elemanına ya da yapıştırıcıya gerek yoktur. Belirtilen şekilde uygulandıktan sonra farklı bir işlem gerekmemektedir. 

İzole Çivisi Hangi Tür İzolasyon Malzemelerinin Montajında Kullanılır?

Çok farklı türde ısı, su ve ses yalıtım uygulamalarında izole çivisi kullanılmaktadır. Özellikle cam ve kaya yünü, polietilen ve poliüretan köpük, polistren, mantar izolasyon panelleri ve diğer izolasyon ürünlerinde ekonomik bir çözüm olarak tercih edilmektedir. 

İzolasyon çivisi uygulaması sonrasında yapıştığı yüzey ile sıkı bir temas kurar. Bu da izolasyon ürünlerinizin iyi sabitleneceği anlamına gelir. Hızlı, ekonomik ve dayanıklı bir montaj ekipmanı olan askı pimlerinin kullanımında belirtilen sıcaklık aralığına (0 °C ila +55 °C) dikkat edilmelidir.

İzolasyon Askı Pimi Ölçüleri

İzolasyon malzemelerinin montajında daha stabil bir sabitlenme elde etmek için kullanılan izolasyon askı çivileri, 4 cm’den 16 cm’ye kadar değişen boy ölçüsüne sahiptir. Her bir kutuda 500 adet ürün bulunmaktadır ve 4 cm’lik askı piminin kutu ağırlığı 7,2 kg iken 16 cm’lik askı piminin kutu ağırlığı 17 kg’dır. Ulubaş olarak ısı, su ve ses yalıtımında bir ihtiyaç olan askı pimlerini yüksek kalite standartlarıyla müşterilerimizle buluşturuyoruz. Özel ölçüler ve siparişleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Upim markalı izolasyon askı çivileri Ulubaş Metal olarak firmamız tarafından üretilmektedir. Ürün ve marka patentleri işle kullanım hakları firmamıza aittir. Yüksek kalite standartları kapsamında üretilen UPİM askı çivisi modellerini firmamızdan temin edebilirsiniz.

Sitemizde yer alan ürünlerin ölçüleri, kullanım alanları ve kullanım şekli ürün sayfalarında yer almaktadır. Belirtilen ölçülerin haricindeki askı pimi ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yükleniyor...