Mantolama Modelleri ve Fiyatları

Tarih: 14.10.2022 13:19
Mantolama Modelleri ve Fiyatları
Mantolama Modelleri ve Fiyatları Hakkında Bilgi Sahibi Olmak ve Sipariş Vermek İçin Tıklayın.

Binaların tüm cephelerine uygulanabilen mantolama işlemine dair farklı mantolama modelleri bulunmaktadır. Mantolama uygulaması denildiğinde genellikle akıllara dış cephe mantolama gelmektedir. Binanın dış cephesinde yalıtımı sağlamak için yapılan mantolama uygulamasında birçok detay bulunmaktadır. Artık inşa edilen birçok binada mantolama işlemleri yasalarla birlikte zorunluluk haline gelmiştir. Dış cephe kaplama olarak da bilinen bina mantolama işlemi hem bina ömrü uzamakta hem de enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Mantolama yeni binalarda yapılabildiği gibi tercihe bağlı olarak birçok eski binalarda da uygulanabilmektedir. Bu sayede mantolama, eski binalarda hem ısı kayıplarını azaltmış olur hem de enerji tasarrufu sağlar. 

Mantolamada kullanılacak olan su yalıtımı ve ısı yalıtım malzemeleri özel olarak seçilmektedir. Tercih edilen malzemeler belirli kriterler doğrultusunda kullanılmaktadır. Mantolama işlemleri yaz aylarının yanı sıra kış aylarının içerisinde de yapılabilecek özelliğe sahiptir. Ulubaş Yalıtım olarak dilediğiniz zaman sizlere mantolama alanında hizmet vermekteyiz. Firmamızdan alacağınız mantolama hizmeti sayesinde sıcak yerlerde ısı kaybının önlenmesi sağlanırken, soğuk yerlerde ise ortamdaki ısı muhafaza edilebilecektir. 

Mantolama işlemi ile tüm yaşam alanlarınıza konfor gelecek. Konfor sunan bu işlem ile aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayarak, bütçenize de katkıda bulunmuş olacaksınız. Mantolama ile binalarda özellikle fazla güneş alan, kara ya da yağmura maruz kalan kısımlar daha dayanıklı hale getirilmektedir. Kısacası hem sıcağa hem de soğuğa karşı daha dirençli olacağını söyleyebiliriz. Doğru ısı yalıtımı malzemeleri ile yapılan mantolama ile pencere, kapı gibi detayların da hava ve su geçirmemesi kolaylıkla sağlanabilir. Bu sayede binalar da daha sağlıklı olacaktır. Birçok farklı malzemesi bulunan mantolama işlemindeki bazı ürünler su geçirmeme özelliğine de sahip olmanın yanı sıra yanmaya karşı da dirençlidirler. Mantolama uygulaması için en dayanıklı ve kaliteli ürünlere Ulubaş Yalıtım ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Dış Cephe Mantolamanın Faydaları Nelerdir?

Dış cephe mantolamanın faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Mantolama uygulaması binanızın dış cephesini tamamıyla kapattığı için, dış etkenlere karşı koruma sağlamaktadır. 
 • Mantolama işlemi hem yaz hem kış mevsimlerinde sıcağa ve soğuğa karşı binayı daha dirençli hale getirmektedir.
 • Çevre dostu bir uygulama olan mantolama sayesinde daha az enerji sarfedilerek, tasarruf sağlanmaktadır.
 • İç ortamlardaki yoğuşma riski ortadan kalkmaktadır.
 • Mantolama uygulaması yapıldıysa yaz sıcaklarında daha az klima kullanmak isteyeceksiniz, bu doğrultuda ciddi anlamda bir tasarruf söz konusu olacaktır.
 • Yaşam alanlarınız daha konforlu hale gelecektir.
 • Mantolama ile su ve ısı yalıtımı sağlandığından dolayı beton, demir, sıva gibi yapı malzemelerinin korozyona uğraması engellenmektedir. 
 • Mantolama işe binaların iç yüzeylerinde oluşabilecek küf ihtimali azaltılmaktadır.

Dış Cephe Mantolama Modelleri Nelerdir?

Mantolama işlemi birkaç farklı şekilde yapılmaktadır. 

 1. Düz levha ile mantolama
 2. Fugalı mantolama
 3. Ahşap görünümlü mantolama
 4. Yalı baskı mantolama

Düz Levha ile Mantolama Modeli

Genellikle eps, xps ya da taşyünü malzeme ile yapılan mantolama modelidir. Ayrıca yüzeyde herhangi bir desen ya da fuga bulunmamaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra dekoratif sıva ya da dış cephe boyası seçilmektedir. 

Fugalı Mantolama Modeli

Kullanımına karar verilen eps, xps, taşyünü levhaların belirlenen aralıklarla fugalar vasıtası ile bölünerek gerçekleştirilmektedirler. Fugalı mantolama modelinde dış cephede farklı tasarımlar da elde edilebilmektedir. Bu model mantolama uygulaması oldukça fazla tercih edilmeye başlanılmıştır. 

Ahşap Görünümlü Mantolama Modeli

Adından da anlaşılacağı gibi eps levhalara ahşap deseni verilerek elde edilen mantolama modelidir. Isı yalıtım plakalı ile yapılmaktadır. Elde edilen levha ahşap renkte boyanarak üretilmektedir. Ahşap görünümlü mantolama modeli yalnızca ısı yalıtımı sağlamış olmakla kalmaz aynı zamanda binanın dış cephesini de hoş bir görünüme kavuşturmaktadır.

Yalı Baskı Mantolama Modeli

Yalı baskı mantolama modelinde eps levhalar farklı boyutlarda fabrikalarda hazırlanmaktadır. Yüzey kısmı dışa doğru durmaktadır. Her bir yüzey birbirinin üzerindeymiş gibi bir görünüm söz konusudur.

Mantolamanın Özellikleri

Mantolama işlemiş yapılırken, çalışmanın yapılacağı yerin yani coğrafi konumun iklim durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Ulubaş Yalıtım ile mantolama işlemleri yaşadığınız bölgenin şartları ve iklim yapısı göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmektedir. Sıcak bölgelerde genellikle soğutma yapmak için uygulama yapılırken, soğuk bölgelerde ise ortamın nem, rutubet gibi istenmeyen durumlardan korunması amaçlanmaktadır. 

Her mantolama işlemi farklı malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Bu aşamada önemli olan yapılacak olan doğru işlemin belirlenmesi ve sonrasında uygulamaya uygun mantolama malzemelerinin seçilmesidir. Örneğin mantolama ısı yalıtımı esnasında hazırlanan levhaların daha kuvvetli bir şekilde yüzeye tutunması için kullanılacak olan malzemeler bellidir. Bunun yanı sıra hemen hemen tüm mantolama yani yalıtım işlemlerinde dübel kullanılmaktadır. Kullanılan dübeller sayesinde malzemelerin de normalden daha uzun süre dayanması sağlanılmaktadır. Farklı boyutlaı bulunan dübellerin yanı sıra mantolama sıvası, tuğla gibi malzemeler de kullanılabilmektedir. 

Mantolama işlemi yapılırken genellikle uygulamanın temiz yüzeye yapılması da yerinde bir karardır. Böylelikle gerek iç gerek dış cephelerde  daha başarılı sonuçlar elde edebilmek de mümkün olacaktır. 

Dış Cephe Mantolama Fiyatları Ne Kadardır?

Mantolama fiyatları yapılacak işleme ve kullanılacak malzemelere göre farklılık gösterebilmektedir. Mantolama için en uygun fiyatları Ulubaş Yalıtım’dan alarak dış cephe mantolama fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Mantolama uygulamasında maliyeti etkileyebilecek farklı faktörler söz konusu olabilmektedir. O yüzden ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra bizimle iletişime geçmeniz halinde dış cephe mantolama fiyatları hakkında sizlere memnuniyetle yardımcı olabiliriz. Örneğin dış cephe mantolama m² fiyatları bile kendi içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra “Mantolama işlemi yapılacak olan binada balkon var mI? Balkon varsa açık mı kapalı mı?” gibi birçok detay mantolama m² fiyatları üzerinde belirleyici role sahip olabilmektedirler. 

Ulubaş Yalıtım’dan mantolama işlemi için hizmet aldığınızda ihtiyaç olması halinde binanızın durumuna göre farklı hizmetlerimizden de dilerseniz yararlanabilirsiniz. 

Mantolama fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için dilerseniz sitemizdeki iletişim bilgilerimizde yer alan telefon numaralarımızdan dilerseniz mail yoluyla bizimle iletişime geçerek, size özel hazırlamış olduğumuz fiyat teklifimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Çevrenin korunmasına yardımcı olan mantolama hizmetlerimiz ile yaşam alanlarınızda ihtiyacınız olan konforu sağlayabilirsiniz. Isı kayıplarının önüne geçebileceğiniz mantolama uygulaması ile binaların dayanıklılığı da arttırılmış olur. Hatta böylece deprem gibi doğal afetlerde binalarınız da daha dayanıklı olarak, hasar görme ihtimali aza indirgenmiş olacaktır.

Ulubaş Yalıtım olarak hem eski binalara hem yeni binalara mantolama uygulaması yapmaktayız. Eğer siz de bütçenize ve çevreye karşı duyarlı olarak, katkıda bulunmak istiyorsanız Ulubaş Yalıtım’la birlikte sağlam adımlar atabilirsiniz. Ayrıca mantolamanın dekoratif seçenekleri sayesinde estetik anlamda da hoşunuza gidecek olan görünümler ile binanıza yepyeni dokunuşlar yapabilirsiniz. Unutmayın ki her yaptığınız yenilikle ve dokunuşla binanızın değeri de artacaktır. 

Ulubaş Yalıtım kalitesi ve farkıyla deneyimli ekibimizden hizmet almak için hala hareket geçmediyseniz, daha fazla geç olmadan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Güvenilir ve memnuniyet garantili hizmet anlayışımız ile ihtiyaçlarınıza göre seçimlerde bulunabilirsiniz. Dayanıklı, yeni, ekonomik ve dikkat çekici mantolama uygularımız hakkında detaylı bilgi alabilmek için web sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...