Katlar Arası Ses ve Isı Yalıtımı

Tarih: 14.10.2022 13:17
Katlar Arası Ses ve Isı Yalıtımı
Binanız Katlar Arası Ses ve Isı Yalıtımına Sahip Değil Mi? İşte Sizin İçin Çözümü, Tıkla, Bilgi Edin.

Ortak yaşam alanlarında, özellikle binalarda katlar arası ses ve ısı yalıtımı oldukça önemlidir. Peki ses ve ısı yalıtımının önemi nedir? Dilerseniz önce “Ses yalıtımı nedir, ses yalıtımı nasıl yapılır?” buna değinelim.

Katlar Arası Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı birçok kişinin rahatsızlık duyduğu konuya dikkat çekmektedir. Ayak sesleri başta olmak üzere çoğunlukla üst kattan gelen sesi birçok kişi rahatsız edici bularak, duymak istememektedir. Koşuşturan çocuk sesleri, televizyon sesi, konuşmalar, yeri değiştirilen mobilya gürültüsü gibi birçok üst kattan gelen ses için bir takım çözümlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Ses yalıtımı konusu her ne kadar en çok evlerde sorun olarak gözükse de, birçok bina ya da işyerlerinde de önemlidir. Ses yalıtımı, izolasyon malzemeleri kullanılarak katlar arası ses yalıtımı işlemini sağlamak için yapılan uygulamalardır. Dinlenmek ve konforlu hissetmek herkes için önemlidir. Bu yüzden gerek tavan ses yalıtımı gerek duvar ses yalıtımı gürültü kirliliği olmaması açısından mutlaka önem verilmesi gereken konulardandır. Bu durumla baş edebilmek için en uygun ses yalıtım malzemeleri ile katlar arası ses yalıtımı işlemi yapılmalıdır. Malzeme seçimi oldukça önemlidir çünkü çoğu malzeme sadece ses kesici özelliğe sahip değil, aynı zamanda ısı yalıtımı konusunda da oldukça başarılıdır. Yalıtım için özel olarak üretilmiş olan malzemeler birden fazla işleve sahip olabileceği gibi aynı anda ısı ve seslerin yalıtımında kullanılabilmektedir. Kimi zaman her ne kadar sesleri tamamen yok etmek imkansız gibi olsa da, her zaman aza indirgeme şansınız bulunmaktadır.

Ulubaş Yalıtım olarak katlar arası ses yalıtımı uygulamalarımızda uzun ömürlü kullanım sağlayan malzemeler tercih etmekteyiz. Ses yalıtımı ve ısı yalıtımı işlemi için binalar yapım aşamasındayken hizmet alabilir ya da dilerseniz sonradan da binanın ses ya da ısı yalıtımı için hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Katlar için gerçekleştirilen ses yalıtımı malzemeleri arasında akustik sünger ve poliüretan malzemeler sıklıkla kullanılmaktadır. Bu gibi malzemeler ayrıca birçok alanda da kullanılmaktadır. Genellikle apartman, işyeri gibi fazla kat sayısı bulunan yerlerde ses bariyeri görevi gören bu malzemeler ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Akustik sünger ve poliüretan malzemelerin yanı sıra ses yalıtımı için süngerpan ve epdm malzemeleri de kullanılmaktadır. Ama bu malzemeler uygulanırken kalın ve yoğun olmakla birlikte, herhangi bir boşluk kalmayacak şekilde uygulanmalıdır. Ses yalıtımı için kullanılan akustik ürünler arasında kumaş kaplı paneller, akustik baffle gibi farklı malzemeler de bulunmaktadır.

Ulubaş Yalıtım sizlere, gürültüden uzak bir huzurlu ortam için katlar arası, asma tavan, duvar, şap altı gibi alanlarda ses izolasyonu sunmaktadır. Tavan, duvar, zemin ses geçirmesin, üst katta sizi rahatsız eden gürültü sizi etkilemesin istiyorsanız isteklerinizi belirledikten sonra firmamızdan destek alabilirsiniz.

Katlar Arası Isı Yalıtımı

Ses yalıtımının olduğu kadar ısı yalıtımı da son derece önemlidir. Binalarda gerek çatıdan gerek duvarlardan gelen aşırı sıcak ya da soğuk havayı etkisiz hale getirmek için binalarınızda ısı yalıtımı yaptırmanızda fayda var. Ulubaş Yalıtım ile ısı kaybının önüne geçebilmek için farklı cephe izolasyon yöntemlerimizi tercih edebilirsiniz.

Isı yalıtımı konusu en çok çatılarda önem teşkil etmektedir. Bildiğiniz gibi ısınan hava hafif olduğu için yukarıya doğru yükselmektedir. Binalardaki ısı sızıntısının %25 lik kısmını çatılar oluşturmaktadır.

Zaman geçtikçe ısı izolasyonu önem kazanmıştır. Yalıtım standartları sürekli olarak geliştiği için enerji kaybını azaltmak için istekler de artmıştır. Hem ısıtma hem soğutma işlemleri için birçok yeni sistem de ortaya çıkmıştır.

Ses ve ısı izolasyonu için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Çevre dostu ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibimiz ile isteklerinize en kısa zamanda çözüm bularak, uygulamaya geçirecek olan profesyonel ekibimiz sizi bekliyor. Hizmetlerimiz hakkında bizden istediğiniz zaman detaylı bilgi alabilirsiniz. Her zaman size en iyi ve en kaliteli hizmeti sunan Ulubaş Yalıtım, ses ve ısı yalıtımı konusunda da her zaman yanınızda olacaktır. Tecrübeli ekibimizle ister mail yoluyla isterseniz telefonla arayarak iletişime geçebilirsiniz. İletişim bilgilerimize web sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yalıtıma dair her şeyi bulacağınız Ulubaş Yalıtım olarak sektördeki tecrübelerimizi sizinle paylaşarak, yaşam alanlarınızda istediğiniz dokunuşları size sunmak için biz hazırız.

Yükleniyor...